Hlavní obsah
Jiří Podzemský zazářil. Foto: Jan Pařík

Hrající znojemský trenér zatížil čtrnácti koši konto soupeřů z Náchoda

O vítězi základní části korfbalové extraligy a dalších třech postupujících do play off už se rozhodlo dřív, i tak mělo nedělní předposlední čtrnácté kolo náboj.

Jiří Podzemský zazářil. Foto: Jan Pařík
Hrající znojemský trenér zatížil čtrnácti koši konto soupeřů z Náchoda

I přesto, že Znojmo porazilo Náchod a České Budějovice zdolaly Znojmo, není ještě definitivně jasné semifinálové složení dvojic. Jako velmi pravděpodobná varianta se jeví duel Brna se Znojmem a Prostějova se Českými Budějovicemi.

Vše však může zhatit poslední kolo, které se uskuteční v sobotu 7. března. Při shodě okolností mohou mít týmy na druhém až čtvrtém místě stejně bodů i stejné vzájemné zápasy. V tom případě by rozhodovalo skóre ze vzájemných střetnutí.

Útočný duel se střeleckým galapředstavením, který potvrdil dobrou formu Znojma. Tak lze shrnout výhru Modrých Slonů 33:23 nad Náchodem, který už s jistotou věděl, že si v premiérové extraligové sezoně play off nezahraje.

V utkání exceloval znojemský hrající trenér Jiří Podzemský, jenž zatížil bodový účet soupeře čtrnácti koši. „Haluz, zrovna mi to padalo,“ zhodnotil s úsměvem svůj výkon. „Těžil jsem z doskoku Kuby Žáka a naše čtyřka vycítila, že se mi daří, takže mě nechala vyniknout. Nemůžeme však být moc spokojení s obranou. Ještě před třemi zápasy bychom s obdrženými třiadvaceti koši prohráli,“ dodal Podzemský.

V Náchodě se hrál zejména v první půli svižný korfbal s mnoha přesnými zásahy. „Super hra od obou týmů. Podobnou střeleckou úspěšnost jsem už dlouho nezažil. Čekal jsem, kdy to Znojmu přestane padat, ale to moc nepřišlo. V posledním kole se to Prostějovu budeme snažit znepříjemnit, ale máme problém se sestavou. Budeme ji lepit, vykartovala se Radka Čermáková a další hráči jsou zranění,“ povzdychl si náchodský lodivod Radek Honzíček.

SK Plhov Náchod - Modří Sloni YMCA Znojmo  23:33

Druhou výhrou nad stejným sokem v krátké době po sobě převážily letošní misku vah na svou stranu. České Budějovice ukončily základní část extraligy výhrou 24:20 nad Prostějovem, se kterým mají letošní bilanci dva jedna.

„Dobrý zápas. Mé čtyřce to však moc nešlo. Musím naopak ve druhé půlce týmu pochválit Rosťu Kortuse. Skvěle si to odbránil a přidal i nějaké koše. Ke konci nám tam pak něco napadalo a zaslouženě jsme zvítězili,“ uvedl českobudějovický korfbalista Jakub Bláha. „V semifinále pak pro nás bude asi lepší Prostějov. I vzhledem k posledním dvěma výhrám si na něj víc věříme,“ dodal.

Prostějov pokračoval v nevýrazných výkonech. Prohrál tři poslední utkání v řadě, což před play off není povzbuzující zpráva. Aktuálně řeší problémy v zavedené mužské části týmu.

„Chyběl Honza Tichý a Petr Šnajdr, kteří jinak nastupují v základu. Vázla nám souhra. Do play off však nastoupíme kompletní, budeme si věřit a vyhrajeme,“ burcoval prostějovský Petr Galíček. „Minule jsme s Budějovicemi selhali v útoku a i nyní to nebylo ono,“ přidala prostějovská opora.

České Budějovice, KCC Sokol - Prostějov, SK RG  24:20

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků