Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Fotbalisty bohumínského Bosporu čeká tuto sobotu ostrý start divize

Hned s několika novinkami vstupují do nového formátu Moravskoslezské divize F, čtvrté nejvyšší soutěže, hráči FK Bospor Bohumín. Fanoušci se musí připravit na změnu termínů domácích zápasů z neděle na sobotu a také na notně inovovaný kádr.

Foto: Pavel Čempěl
Fotbalisty bohumínského Bosporu čeká tuto sobotu ostrý start divize

První zápas začíná už v sobotu 10. srpna od 17 hodin ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem Petra Bezruče. Bohumín se utká s rezervním celkem ligové Opavy a bude to pořádně ostrý start.

„Béčka týmů ze dvou nejvyšších soutěží jsou vždycky velkou neznámou. Záleží na tom, jak k sezóně přistupují, zda sázejí více na mladé hráče, nebo chtějí využívat také borce, kteří v elitních týmech nedostávají tolik šancí. Opava už svoji rezervu v soutěži měla, takže asi i tušíme, co čekat, hned za týden jedeme pak i na půdu rezervy Třince,“ uvedl kouč Bosporu Martin Špička, který byl i přes nevýrazné výsledky v letním období optimistou.

„Myslím si, že i přes odchod řady zkušených hráčů jsme nakonec silnější než v minulém ročníku,“ uznal. Bohumínské řady opustili Martin Hanus, Leoš Švancer (oba Frýdlant), Adam Leibl (Dětmarovice), Pavel Moskal (Německo), František Moláček (Letohrad) a Jakub Sittek. „Povedlo se ale přivést šikovné mladé kluky, kteří mají vysokou kvalitu,“ dodal.

Stoper Jan Kodeš přišel z Hlučína, Matěj Richtár i Petr Bloksch patří Petřkovicím, Jan Jesch a Jan Stošek působili v Háji ve Slezsku, Denis Siekiera přestoupil z Dětmarovic a Denis Uher zase z Polanky. Všichni dřív prošli mládežnickými celky v Baníku, Karviné nebo Vítkovicích. V jednání je ještě příchod mladého brankáře z kosovské reprezentace do 21 let.

Moravskoslezská divize změnila formát. Ze dvou šestnáctičlenných skupin bude letos ve třech divizích po čtrnácti účastnících. Do soutěže se nově zařadila béčka Karviné a Třince, navíc právě do „bohumínské“ skupiny F sestoupily dva celky z MSFL Valašské Meziříčí a Rýmařov. „Bude to asi jedna z nejsilnějších skupin v historii čtvrté ligy, ale věřím, že s tímto kádrem jsme schopni se pohybovat v horní polovině tabulky jako loni,“ řekl trenér.

Bospor bude nově hrávat doma v sobotu. Po letech se mění tradiční nedělní termín. „Bylo to přání hráčů, které vedení klubu vyslyšelo. Kluci nejsou profesionálové, mají rodiny a den volna po utkání mohou strávit s nimi a odpočinout si od fotbalu. Doufám, že si na to brzy zvyknou i naši fanoušci a budou nás podporovat jako dříve,“ uzavřel Martin Špička.

Sobotní duel s Opavou B bude řídit Jan Zapletal z Prusinovic, který vedl i jarní souboj těchto soupeřů, v němž Bospor vyhrál 4:1. Utkání startuje v 17 hodin. Vstupné 40 korun platí jen muži, ženy i děti mají vstup volný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků