Hlavní obsah
Poslanec Mikuláš Peksa Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz

Mikuláš Peksa je český politik, fyzik a místopředseda Pirátů. Od října 2017 je poslancem.

Poslanec Mikuláš Peksa Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz
Mikuláš Peksa

Narodil se 18. června 1986. Vystudoval biofyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul magistr. Během studia se specializoval na využití jaderné magnetické rezonance pro výzkum dynamiky tekutin v porézních materiálech. Ve studiu pokračuje v postgraduálním studijním programu, který je založen na spolupráci UK v Praze a Universität Leipzig.

Pracuje jako správce linuxových serverů a programátor v Litoměřicích, kde také žije. Mezi jeho zájmy patří přírodní vědy, IT, historie, filozofie, mezinárodní politika, ale také LARP, což je druh hry, ve které živí lidé v reálném světě představují fiktivní postavy.

Od roku 2013 je členem Pirátů. V dubnu 2017 byl zvolen místopředsedou strany. Angažuje se v mezinárodních aktivitách Pirátů a tvorbě mezinárodně-politického programu. Je také členem Pirátské strany Německa a předsednictva Evropské Pirátské strany.

V roce 2017 byl ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR zvolen poslancem v Ústeckém kraji, a to se ziskem 1 835 preferenčních hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků