„Tohle je obrázek, který chtěl svět vidět. Přání šestiletého chlapce setkat se svým hrdinou Messim se nakonec splnilo,“ tweetovala organizační komise mistrovství světa v kopané v Kataru, které se v zemi uskuteční v roce 2022.

A přidala i video, na němž Messi hocha bere do náruče.

K Messimu měl Ahmádí dlouhou cestu. Snímky, na nichž si kope s míčem v pomalované igelitové tašce, obletěly svět v polovině ledna letošního roku, kdy je jeho bratr umístil na Facebook. „Chci se s Messim setkat, být s ním, líbí se mi, jak hraje. Mám ho moc rád,“ řekl pak Ahmádí agentuře AFP. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Malý Afghánec, který se proslavil dresem z igelitky, dostal v únoru opravdický s podpisem Messiho

BEZ KOMENTÁŘE: Malý Afghánec, který se proslavil dresem z igelitky, dostal v únoru opravdický s podpisem Messiho

FOTO: Reuters

Argentinský kanonýr chlapci nejprve poslal míč a dva vlastnoručně podepsané dresy. Navíc slíbil, že se pokusí chlapci sen splnit.

V květnu ale musela Ahmádího rodina prchnout do Pákistánu, paradoxně právě proto, že Messi na fotky zareagoval a rodina se stala terčem výhrůžek, protože se říkalo, že od slavného fotbalisty dostala také peníze.

„Před pár dny mi volal jeden místní zločinec. Myslel si, že když můj syn dostal trička od Messiho, tak má možná i peníze, a proto chtěl svůj podíl,“ líčil v květnu chlapcův otec Aríf Ahmádí BBC. Dodal, že synovi také vyhrožovali únosem.

Rodina se nejprve přestěhovala do Islámábádu, ale pákistánské hlavní město pro ni bylo moc drahé, tak se přesunula do pákistánské Kvéty. [celá zpráva]