Hlavní obsah

Zimní počasí se přihlásí o slovo až v prosinci

Nadprůměrně teplé počasí vydrží v Česku i v následujících dvou týdnech, typické zimní teploty se o slovo přihlásí až s příchodem prosince. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

Zimní počasí se přihlásí o slovo až v prosinci

„Předpokládáme, že období od 18. listopadu do 15. prosince 2019 bude teplotně nadprůměrné až průměrné,“ uvedli meteorologové.

Podle nich budou teplotně nadprůměrné – alespoň tedy s ohledem na roční období – především první dva týdny předpovědi. „V prvním týdnu se minimální noční teploty budou pohybovat většinou kolem 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru ojediněle kolem 0 °C. Maximální denní teploty budou dosahovat většinou kolem 9 °C, na východě ojediněle až 14 °C,“ stojí ve výhledu.

Aktuální předpověď počasí na Windy.com

Poslední dva týdny budou již směřovat k dlouhodobému průměru. „Relativně nejchladnějším bude poslední týden období s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -1 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 4 °C,“ konstatovali meteorologové.

Co se týče srážek, sledované období by mělo být průměrné až podprůměrné. „Týdenní úhrny se budou pohybovat většinou kolem 5 mm,“ uzavřeli meteorologové.

Průměrná teplota na území České republiky od 18. listopadu do 15. prosince v letech 1981 až 2010 byla 0,8 °C, průměrný úhrn srážek dosáhl 41 milimetrů. Průměrné hodnoty platí pro celou ČR do nadmořské výšky 600 metrů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků