Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Babí léto vydrží do konce září

Příjemné babí léto vydrží do konce září. V posledních zářijových dnech by se měly teploty dokonce vyšplhat až na 24 stupňů, slibují meteorologové v měsíčním výhledu počasí. Ochlazení přijde spolu s nástupem října. Nejchladněji by mělo být v týdnu od 7. do 13. října, kdy by se průměrné teploty měly pohybovat kolem 13 °C.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Babí léto vydrží do konce září

Týden od 23. do 29. září bude podle výhledu teplotně nadprůměrný. Minimální noční teploty se budou pohybovat většinou od 12 do 7 °C, na severovýchodě budou zpočátku jen 4 °C. Maximální denní teploty budou dosahovat 16 až 20 °C, ve druhé polovině týdne místy až 24 °C.

Další týden bude teplotně průměrný. Od 30. září do 6. října by se noční teploty měly držet v rozmezí 10 až 3 stupně, odpolední se mohou dostat až k 21 stupňům. meteorologové ale počítají s četnými a vydatnými srážkami.

Zřejmě nejchladnějším obdobím by se měl stát týden od 7. do 13. října. Noční teploty by měly v průměru dosahovat jen 4 stupňů, denní se budou pohybovat kolem 13 stupňů.

Charakter počasí by měl být podobný i v týdnu od 14. do 20. října. Průměrné noční teploty se budou pohybovat kolem 4 °C s týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 13 °C.  Měl by to být týden vydatný na srážky, předpovídají meteorologové.

Období jako celek by mělo být srážkově průměrné.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků