Hlavní obsah
Mexický záliv. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V 93 letech si splnil přání a vykoupal se v moři

Dvacet let bydlí na pobřeží Mexického zálivu, nikdy se v něm však nekoupal. Howard Fisher se nyní rozhodl, že si k narozeninám nadělí dárek a do moře se za doprovodu svojí dcery vydá věku navzdory. Fisher totiž nedávno oslavil 93. narozeniny.

Mexický záliv. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V 93 letech si splnil přání a vykoupal se v moři

Ačkoliv na pláži několikrát byl, do moře si Američan, jenž se pohybuje na invalidním vozíku, nikdy netroufl. Svěřil se tak svojí dceři, že by si rád splnil sen a šel si do zálivu zaplavat. „Je to ironie osudu, bydlím tady 20 let, ale nikdy jsem nebyl ve vodě. Teď přišel čas, kdy bych rád, ale nemůžu,” svěřil se Fisher.

S tím však nesouhlasila jeho dcera Sandra Van Nostrandová, která žije v Alabamě. „To víš, že můžeš. Přesvědčím tě o tom,” napsala na sociální sítě žena. A svoje slovo v neděli dodržela.

Vznáším se jako korek

Dcera s otcem si vypůjčili speciální invalidní vozík určený k pohybu po pláži a za pomoci ostatních se vydali do vody. „Podívejte se na mě, vznáším se jako korek!” volal radostí stařík, který vyrůstal v New Yorku. „Není to skvělé, jen tak si plavat, dívat se na oblohu, průzračný oceán a užívat si pofukující vánek?” rozplýval se Fisher.

Dcera s otcem na archivním snímku

„Užívám si každou minutu, kdy mohu být se svým tátou. Moc si ho vážím a jsem moc ráda, že ho pořád mám ve svém životě,” řekla o splněném přání Van Nostrandová, která se tak zároveň odvděčila svému otci za výlety k moři v jejím dětství.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků