Hlavní obsah
Ze seriálu Dycky Sunderland Foto: Netflix

Výběr Salonu (sportovní dokumenty): Dycky Sunderland a F1: Touha po vítězství

Ve výběru Salonu dnes najdete dvojici sportovních dokumentárních seriálů z produkce internetové televize Netflix – pohled jednak do zákulisí fotbalového klubu z dělnického Sunderlandu a také do garáží týmů formule 1.

Ze seriálu Dycky Sunderland Foto: Netflix
Výběr Salonu (sportovní dokumenty): Dycky Sunderland a F1: Touha po vítězství

Dycky Sunderland
Sunderland ’Til I Die
druhá série
Netflix

Ze seriálu Dycky Sunderland

Foto: Profimedia.cz

Nikdy bych nevěřil, jak mi bude chybět fotbal. Z obrovské nabídky špičkové kvality jsme kvůli koronaviru ze dne na den skončili u sledování výsledků nejvyšší soutěže v Bělorusku. Aspoň částečně lze tento šok kompenzovat druhou řadou dokumentárního seriálu Dycky Sunderland na internetové televizi Netflix. První řadu dali dohromady filmaři a zároveň příznivci klubu ze severovýchodu Anglie s očekáváním, že tím oslaví návrat A-týmu, jenž zrovna spadl do druhé ligy, zpátky mezi elitu. Jenže v sezoně se pokazilo, co mohlo, a byl z toho nakonec depresivní portrét sestupu ještě o úroveň níž. Seriál se tak stal zvlášť oblíbený u fandů konkurenčního Newcastlu. Ve druhé sérii a třetí lize, s novým majitelem i vedením, ale pořád se stejně oddanými fanoušky, kteří svůj tým vzývají pod dozorem kněze v kostele, šéfa v nevábné práci i výčepního v hospodě, se Sunderland, klub z dělnického města na řece, kde se kdysi stavěly lodě, z města, které hlasovalo pro brexit, pokouší o zvrat nepříznivého osudu… Proč nikdy neslavíme my?
(Vybral Zbyněk Vlasák.)

---------------------------------

F1: Touha po vítězství
Formula 1: Drive to Survive
druhá série

Netflix

Ze seriálu F1: Touha po vítězství

Foto: Netflix

Novým počinem Netflixu je i druhá řada dokumentárního seriálu F1: Touha po vítězství. Závody formulí ztrácely poslední roky na divácké přitažlivosti. Faktorů je víc, kromě stereotypního dění na trati (tým Mercedesu ovládl šest ročníků za sebou) se často zmiňuje také to, že konzervativní automobilová federace zaspala nástup sociálních sítí (i Salon byl na Facebooku dřív než formule 1) a vůbec moderních internetových platforem. Spolupráce s Netflixem je jedním z pokusů to napravit. V seriálu se dostáváme do garáží a kokpitů všech barev. Každá z půlhodinových epizod má vlastní, i laikovi srozumitelný příběh, který někdy nabývá skoro až antických proporcí. Přičemž výsledků a chronologie sezóny se vyprávění drží jen lehce. A změnit váš pohled na „nudnou“ formuli 1 může už objev, kolik dramatického se toho děje kolem stájí a jezdců ve zdánlivé šedi druhé poloviny startovního pole, daleko za stále vítězícím Mercedesem
(Vybral Zbyněk Vlasák.)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků