Hlavní obsah

Kandidát na Oscara Šarlatán vstoupí do kin i v Británii a USA

Film Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli získal distributora i ve Velké Británii. V budoucnu tak budou mít možnost vidět Šarlatána na velkém plátně téměř v celém západním světě, až to pandemie dovolí.

Kandidát na Oscara Šarlatán vstoupí do kin i v Británii a USA

Drama Agnieszky Holland bylo vysláno i do boje o Oscary. Příběh zázračného léčitele, který bylinkami ošetřoval venkovany, boháče, nacisty i komunisty bez rozdílu, je mezinárodně srozumitelný, má výborné herce a kritika ho chválí.

Léčitel Mikolášek byl velmi komplikovaný a arogantní. Podle režisérky k jeho pádu přispěla i arogance podobně jako u Donalda Trumpa. Oba totiž podle ní trpí různými stupni narcismu.

Šarlatán si už dříve zajistil distribuci v USA, Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Izraeli, Austrálii, Turecku, Jižní Koreji a v Jižní Americe. Aktuálně získal pět nominací na Ceny filmové kritiky včetně kategorií nejlepší film a nejlepší herec (Ivan Trojan).

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků