Hlavní obsah
Senátor Angus King Foto: Profimedia.cz

Americký politik vyzval Netflix a HBO, ať jsou o svátcích filmy zdarma

Jsou svátky, dejte nám filmy a seriály zadarmo a možná to pomůže proti šíření covidu. S takovým návrhem oslovil americký senátor Angus King firmy Netflix, HBO, Amazon Prime Video, Disney Plus, Apple TV Plus a Hulu.

Senátor Angus King Foto: Profimedia.cz
Americký politik vyzval Netflix a HBO, ať jsou o svátcích filmy zdarma

Senátor King se domnívá, že by takto mohl omezit šíření koronaviru a navíc je prý lidem smutno, trpí izolací.

„Jak se na většině naší země ochlazuje a možnosti rekreace venku jsou velmi omezené, Američané čelí během svátků ještě větší společenské izolaci a většímu množství volného času. Je to riziko a mohla by to být i příležitost pro tvůrčí společensky zodpovědné myšlení,“ uvedl.

Kdyby byl obsah na streamovacích službách zadarmo, lidé by se zdrželi cestování a scházení, domnívá se senátor. Proto vyzval největší firmy k odemčení všech filmů a seriálů zdarma pro všechny a dodal, že by jim to přineslo i větší návštěvnost.

Kdyby byly všechny filmy a seriály ke streamování zadarmo, možná by lidé skutečně méně chodili na návštěvy, ale také by to mohlo dopadnout úplně opačně - z radosti by nakoupili občerstvení, svolali kamarády na netflixovou party a praktikovali binge-watching (nekonečné sledování seriálů, např. celou noc). A nápad má ještě jednu vadu. Největší streamovací služby to pravděpodobně neudělají, protože právě v prosinci uvádějí některé premiéry drahých komerčních titulů jako Wonder Woman 1984, kvůli kterým by si mohli lidé zaplatit předplatné. Kdyby je daly zadarmo, hodně by prodělaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků