Hlavní obsah
Zaz je miláčkem ostravského publika. Foto: Tomáš S. Polívka

Co nás čeká na Colours of Ostrava? Vstupenky už jsou v prodeji

Colours of Ostrava patří k největším letním festivalům v České repulice. V roce 2020 bude festival probíhat od 15. do 18. července.

Zaz je miláčkem ostravského publika. Foto: Tomáš S. Polívka
Co nás čeká na Colours of Ostrava? Vstupenky už jsou v prodeji

Colours of Ostrava je multižánrový hudební festival, který se od roku 2002 každoročně koná v Ostravě. Od roku 2012 se pořádá v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Součástí festivalu jsou nejen hudební vystoupení, ale i doprovodný program v podobě různých workshopů, diskuzí nebo divadla.

Program plný hvězd

Program festivalu je zveřejňován v průběhu roku. Pořadatelé odtajňují jednotlivé headlinery postupně. Zatím bylo oznámeno, že v roce 2020 se návštěvníci festivalu můžou těšit na Sigrid, The Lumineers nebo Meute. V minulých ročnících na Colours of Ostrava vystoupili například skupina Cure, zpěvačka Zaz nebo zpěvák Mika.

Vstupenky

Tradičně bývají vstupenky velmi rychle vyprodané. Organizátoři proto vstupy uvolňují postupně. V současnosti si můžete koupit čtyřdenní vstupenku za 2990 korun. Děti do 140 centimetrů mají vstup zdarma, větší do patnácti let musí zaplatit tisíc korun za čtyři dny.

Ubytování nepodceňujte

Součástí vstupenek není ubytování. Proto pokud si budete kupovat lístek, rovnou si zarezervujte i bydlení v blízkosti festivalu (případně přímo ve stanovém městečku na místě konání), protože i to bývá dlouho dopředu zabrané.

Doprava je nejlepší vlakem

Do Ostravy se můžete dostat autem, vlakem i autobusem. Pořadatelé vypravují speciální vlaky Colours Expres, které jezdí z Prahy a zpět. Nejbližší vlakovou zastávkou je Ostrava - střed, ze které je to do areálu cca 300 metrů. Po skončení programu jezdí noční vlaky, a sice ve směru Opava, Frýdlant nad Ostravicí a Český Těšín.

Pokud pojedete autobusem, jeďte na Ústřední autobusové nádraží, které je od areálu festivalu vzdálené asi půl kilometru. Pojedete-li autem, zaparkujte na oficiálním parkovišti, neb přímo v areálu se parkovat nedá.

Z centra Ostravy se na Colours of Ostrava dostanete pěšky za 10 minut trasou od Fora Nová Karolina okolo nádraží Ostrava-střed a vchodem do areálu z této strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků