Hlavní obsah
Whitney. Oslnivá hvězda i slabá žena závislá na drogách Foto: Profimedia.cz

Whitney. Tragický příběh zpěvačky půjde do kin v roce 2022

I Wanna Dance With Somebody je název písničky i filmu o Whitney Houstonové, jedné z největších zpěvaček v dějinách popu. Snímek zakoupila společnost Sony a uvede ho na podzim 2022.

Whitney. Oslnivá hvězda i slabá žena závislá na drogách Foto: Profimedia.cz
Whitney. Tragický příběh zpěvačky půjde do kin v roce 2022

Režie se ujala Stella Meghieová podle scénáře Anthonyho McCartena. Producentem snímku je Clive Davis, který spolupracuje s dědici zpěvačky. Jde tedy o oficiálně schválený biografický film. Jméno protagonistky filmu zatím nebylo zveřejněno.

Zpěvačka se prosadila už v roce 1985 debutovým albem s baladami jako Greatest Love of All nebo Saving All My Love for You. Na vrcholu ale stanula až během devadesátých let, kdy se stala nejslavnější R&B zpěvačkou světa. Všude zněl její hit I Will Always Love You a v kinech běžel romantický kasovní trhák The Bodyguard (Osobní strážce).

Soundtrack The Bodyguard pak posbíral ceny Grammy za album roku, nahrávku roku i singl I Will Always Love You a prodalo se ho přes 45 milionů kusů. Celkově se prodeje jejích alb vyhouply přes 200 milionů kusů. Majitelka unikátního hlasu zemřela v roce 2012. Oficiální příčinou je utonutí, ale vědělo se, že dlouho brala drogy.

Whitney Houstonová

Foto: Profimedia.cz

Tvůrci tvrdí, že zachytili velmi upřímně cenu, jakou musela zpěvačka zaplatit za svou slávu. Její rodina příběh schválila, ale jestli je skutečně stoprocentně upřímný, budeme moci posoudit až v roce 2022.

Scenárista Anthony McCarten rozhodně není béčkový autor - napsal film o skupině Queen Bohemian Rhapsody a také drama Nejtemnější hodina. „Máme neuvěřitelné štěstí, že máme podporu a pomoc mnoha klíčových lidí, kteří znali Whitney nejlépe,“ uvedl scenárista. „Úzce spolupracuji se všemi, abychom autenticky vyprávěli mimořádný příběh unikátního talentu, o který jsme přišli příliš brzy,“ dodal.

Dokumentární film od jiných tvůrců Whitney: Can I Be Me byl uveden už v roce 2017 a postaral se tehdy o skandál. Příbuzní se zlobili, že s nimi nebyl konzultován, a bývalý manžel zpěvačky Bobby Brown podal žalobu, protože filmaři podle něj nedovoleně použili záběry z jejich života. Brown uvedl, že nedal souhlas k použití záběrů z doby jejich manželství s Whitney, přibližně patnáct let starých. Pár se rozvedl v roce 2007.

„Každá osoba by měla mít právo kontrolovat, jak je komerčně využita její identita, podoba, osobnost, hlas, jméno nebo obraz,” uvedli jeho právníci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků