Hlavní obsah

Whitney. Tragický příběh zpěvačky půjde do kin v roce 2022

5. 8. 2020, 14:44
Novinky, Stanislav Dvořák

I Wanna Dance With Somebody je název písničky i filmu o Whitney Houstonové, jedné z největších zpěvaček v dějinách popu. Snímek zakoupila společnost Sony a uvede ho na podzim 2022.

Foto: Profimedia.cz

Whitney. Oslnivá hvězda i slabá žena závislá na drogách

Článek

Režie se ujala Stella Meghieová podle scénáře Anthonyho McCartena. Producentem snímku je Clive Davis, který spolupracuje s dědici zpěvačky. Jde tedy o oficiálně schválený biografický film. Jméno protagonistky filmu zatím nebylo zveřejněno.

Zpěvačka se prosadila už v roce 1985 debutovým albem s baladami jako Greatest Love of All nebo Saving All My Love for You. Na vrcholu ale stanula až během devadesátých let, kdy se stala nejslavnější R zpěvačkou světa. Všude zněl její hit I Will Always Love You a v kinech běžel romantický kasovní trhák The Bodyguard (Osobní strážce).

Soundtrack The Bodyguard pak posbíral ceny Grammy za album roku, nahrávku roku i singl I Will Always Love You a prodalo se ho přes 45 milionů kusů. Celkově se prodeje jejích alb vyhouply přes 200 milionů kusů. Majitelka unikátního hlasu zemřela v roce 2012. Oficiální příčinou je utonutí, ale vědělo se, že dlouho brala drogy.

Foto: Profimedia.cz

Whitney Houstonová

Tvůrci tvrdí, že zachytili velmi upřímně cenu, jakou musela zpěvačka zaplatit za svou slávu. Její rodina příběh schválila, ale jestli je skutečně stoprocentně upřímný, budeme moci posoudit až v roce 2022.

Cool černé pumy. Pohodáři s odkazy na šedesátky

Kultura

Scenárista Anthony McCarten rozhodně není béčkový autor - napsal film o skupině Queen Bohemian Rhapsody a také drama Nejtemnější hodina. „Máme neuvěřitelné štěstí, že máme podporu a pomoc mnoha klíčových lidí, kteří znali Whitney nejlépe,“ uvedl scenárista. „Úzce spolupracuji se všemi, abychom autenticky vyprávěli mimořádný příběh unikátního talentu, o který jsme přišli příliš brzy,“ dodal.

Dokumentární film od jiných tvůrců Whitney: Can I Be Me byl uveden už v roce 2017 a postaral se tehdy o skandál. Příbuzní se zlobili, že s nimi nebyl konzultován, a bývalý manžel zpěvačky Bobby Brown podal žalobu, protože filmaři podle něj nedovoleně použili záběry z jejich života. Brown uvedl, že nedal souhlas k použití záběrů z doby jejich manželství s Whitney, přibližně patnáct let starých. Pár se rozvedl v roce 2007.

„Každá osoba by měla mít právo kontrolovat, jak je komerčně využita její identita, podoba, osobnost, hlas, jméno nebo obraz,” uvedli jeho právníci.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků