Hlavní obsah
Vojtěch Dyk Foto: Uljana Donátová

Vojtěch Dyk vyjede na koncertní turné D.Y.K.

Zpěvák Vojtěch Dyk představil v závěru loňského roku projekt D.Y.K. Album, na němž autorsky spolupracoval s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a americkou zpěvačkou Kennedy, se nahrávalo v New Yorku. V závěru května a v červnu se společně s kapelou představí domácímu publiku na sérii živých koncertů po celé České republice.

Vojtěch Dyk Foto: Uljana Donátová
Vojtěch Dyk vyjede na koncertní turné D.Y.K.

D.Y.K. Tour odstartuje 28. května koncertem v Mladé Boleslavi, další koncerty se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm, Pardubicích, Praze, Olomouci a turné vyvrcholí dvěma koncerty v brněnském Sono Centru. První vystoupení však koncertní kapelu čeká již 31. března, kdy se - poprvé v Česku – objeví na slavnostním večeru při předávání hudebních cen Anděl.

Nahrávání ve Spojených státech představovalo pro Vojtěcha Dyka novou zkušenost. „Já byl od začátku upřímně dost nervózní, přeci jen nejsem v téhle zemi denně a nevím, jak to ve studiích chodí, ale nakonec jsem díky Ondrovi, Stephanie - mé lektorce zpěvu a výslovnosti - a do velký míry i Jakeovi Lummusovi, který se staral o sound engineering, ztratil všechny pochybnosti... Prostě jsem si to začal všechno užívat... Tak doufám, že to na té desce je aspoň trochu poznat,“ řekl zpěvák.

Zatímco v New Yorku byl spíše hostem on, v Česku se naopak stane hostitelem. „Upřímně se momentálně nejvíc těším na to, až všichni americký holky a kluci přijedou, my Češi si vezmeme kroje, chleba se solí, půjdem je přivítat na letiště,  a pak se zavřeme do zkušebny a budem zkoušet jak mourovatý, než 28. 5. vyjedem na tour... No a pak už jen aby přišli posluchači a já budu šťastnej jak blecha... možná si i blahem poskočím,” přeje si Vojtěch Dyk.

Americké holky a kluci, kteří se s Vojtěchem Dykem postaví na zdejší koncertní pódia, budou kytarista Daniel Muniz, baskytarista Karim „Kace“ Hutton, který mimo řady dalších hudebních uskupení působí také v kapele Kennedy Administration, a za bicí usedne Roberto Robinson. A samozřejmě klávesista, Ondřej Pivec, který  v USA dlouhodobě žije a spolupracuje s předními americkými muzikanty, například s Gregorym Porterem. Právě s ním získal Cenu Grammy za rok 2017.

Za druhé klávesy usedne Jan Andr. Vokály povede zpěvačka Stephanie Fisher Alvarenga, která na projektu D.Y.K. působí také jako lektorka zpěvu. Stephanie spolupracovala s umělci jako Tweet, Jill Scott, Faith Evans a Billy Ocean. Vystupovala také s jazzovými muzikanty - Ericem Reedem, a držitelem Grammy Gregoire Maretem.

Vokální sekci dále tvoří Sheherezade Holman, která jako vokalistka pracovala na nahrávkách například s Lennym Kravitzem nebo Shaniou Twain, a zpěvák Chris A. Anthony, který  byl obsazen do projektů vedle takových hvězd jako Kathleen Battle nebo v rámci gospelu s největší hvězdou žánru Kirkem Franklinem. Kapelu D.Y.K  pak dotvoří i „česká sekce“ – hudebníci z kapely B-Side Band, s níž Vojtěch Dyk oslavil již deset let spolupráce  - trumpetisté Josef Buchta a Lukáš Koudelka, trombonista Petr Hnětkovský a saxofonista Michal Žáček.

D.Y.K Tour – termíny koncertů

28.5. Mladá Boleslav – Škoda muzeum
29.5. Rožnov pod Radhoštěm
30.5. Pardubice - Ideon
31.5. Praha - Fórum Karlín
2.6. Olomouc - Výstaviště Flóra, Pavilon A
3.6. Brno - Sono centrum
4.6. Brno - Sono centrum

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků