Hlavní obsah
 

Slza v živelné skladbě s intimním videoklipem

Kapela Slza přichází se třetí písní z připravovaného alba, které vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno, jež má živelný rockovější zvuk, je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy. Ten rovněž ztvárnil hlavní roli v odvážném videoklipu.

 
Slza v živelné skladbě s intimním videoklipem

Petr Lexa složil hudbu jedné bezesné noci. „Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r&b až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu,“ řekl.

Námětem pro videoklip, jenž zaujme intimní atmosférou, byl ne zcela pozitivní zážitek a zkušenosti Petra Lexy, které před lety prožil.

„V textu vyprávím o jednom svém nešťastném vztahu, který jsem zažil asi čtyři roky zpátky. Tehdy bylo těch bezesných nocí spoustu. Seděl jsem doma v pokoji, v ruce držel telefon a čekal, až zavolá. Někdy se tak stalo, někdy ne. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal a řekl dost,“ přibližuje zpěvák, který text písně 4 ráno napsal spolu s Ondřejem Ládkem.

V textařském tandemu Lexa–Ládek nyní vznikají i další připravované písničky. Režie videoklipu se ujal Radim Věžník. Lexu obsadil do hlavní mužské role a ženskou představitelku ztvárnila Viktorie Čumpelíková. A i když má Lexa předešlé herecké zkušenosti, hrát téměř sám sebe v intimních scénách pro něj bylo premiérou.

„Občas stojí za to, vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet si něco nového. Pro mě to bylo právě tohle natáčení, kdy jsem musel zaujmout trochu jinou hereckou polohu, na kterou jsem nebyl zvyklý. Vyplatilo se to, z výsledku mám velkou radost,“ vypráví Lexa.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků