Hlavní obsah
Ředitel festivalu taneční hudby Beats for Love Kamil Rudolf. Foto: B4L

Ředitel Beats for Love: Letos zvažujeme menší happening

Pořadatelé největšího festivalu elektronické hudby ve střední Evropě Beats for Love o víkendu oznámili, že letošní ročník se kvůli koronavirové krizi přesouvá na příští rok, a to včetně většiny hlavních hvězd. V rozhovoru pro Novinky.cz a deník Právo ředitel festivalu Kamil Rudolf hovoří o aktuálních problémech a prozrazuje, že v původním termínu Beats for Love se v Ostravě přece jen uskuteční menší akce s omezeným počtem účastníků.

Ředitel festivalu taneční hudby Beats for Love Kamil Rudolf. Foto: B4L
Ředitel Beats for Love: Letos zvažujeme menší happening

O víkendu jste oznámili, že letošní ročník festivalu taneční hudby Beats for Love se přesouvá na počátek července roku 2021, a to včetně většiny hlavních hvězd. Platí to i pro nejznámější hvězdu Armina van Buurena?

Jsme v kontaktu se všemi interprety a například od Armina máme příslib, ale stále čekáme na aktualizovanou smlouvu, protože přesuny se samozřejmě týkají drtivé většiny akcí a festivalů na celém světe a managementy některých umělců mají budování nového tour kalendáře těžší než ostatní. Ale věříme, a vše tomu nasvědčuje, že se na přesunutém termínu domluvíme.

V nedělní výzvě jste vyzvali fanoušky, aby festival podpořili tím, že si ponechají vstupenky na další rok. Jaká je po prvních dnech odezva?

Zatím jsme všichni velmi mile překvapení a všem mockrát děkujeme za skvělé reakce! Pozitivní vzkazy, komentáře a jejich přístup jsou naprosto úžasné. Samozřejmě jsme zaznamenali nějaké žádosti o refundace, ale jsme velmi rádi, že jich je opravdu minimum, a žádají o ně hlavně ti, kteří jsou v opravdu špatné finanční situaci. Ještě jednou děkuji.

Jaké finanční ztráty jste v souvislosti se zrušením letošního ročníku utrpěli? V čem tyto ztráty spočívají?

Ztráty jsou bohužel obrovské. Je to, jako kdyby nám někdo uzavřel provozovnu na rok, respektive na dva, když si sečtete období od posledního festivalu v roce 2019 do toho přesunutého v roce 2021. Málokdo například ví, že drtivou většinu honorářů zahraničních interpretů jsme již museli uhradit při podpisu smlouvy a vzhledem k přesunu ročníku na rok 2021 se tyto platby vracet nebudou. Máme také celoroční náklady s přípravou festivalu, investovali jsme do rozšíření programové a vizuální části a nemalá část výdajů již byla uhrazena na propagaci a PR tohoto ročníku.

Budete se snažit nějakým způsobem vymoci alespoň částečné odškodnění od státu?

Ano, věříme, že nás v této těžké době stát podrží a pomůže nám. Je to nutné pro to, abychom zvládli celou situaci co nejlépe ustát.

Proslýchá se, že festivalový tým na léto chystá v Ostravě nějakou větší akci pro nejvěrnější fanoušky. Můžete sdělit nějaké podrobnosti?

V našem případě to bude spíše menší akce, samozřejmě v případě, že nám to okolnosti dovolí. Rádi bychom uspořádali menší happening, který by se měl konat v datu plánovaného Beats for Love 2020, tedy od 2. do 5. července. Rozsah a místo zatím řešíme, a pokud se to povede, tak si to určitě nenecháme pro sebe a budeme fanoušky informovat pomocí našich sociálních sítí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků