Hlavní obsah
Jiří Lábus čte ve Viole povídky Jiřího Kyliána. Foto: Viktor Kronbauer

PSH, Zrní, Vosto5, Divadlo Na zábradlí a další online

Sérii živých koncertů skupin PSH, Zrní nebo WWW, představení Divadla Vosto5, Divadla Na zábradlí a dalších scén zařazuje pod názvem #kulturažije od středy 18. března do svého vysílání Mall.tv.

Jiří Lábus čte ve Viole povídky Jiřího Kyliána. Foto: Viktor Kronbauer
PSH, Zrní, Vosto5, Divadlo Na zábradlí a další online

Původně plánované představení souboru Vosto5 Společenstvo vlastníků bylo na Mall.tv přesunuto z 20. na 28. března. Ve čtvrtek 19. března bude možné vidět představení pražského Divadla Viola Kylián: Narozen v cizině s Jiřím Lábusem, v sobotu 21. března talk show Ivy Pazderkové a Adély Elbel Všechno nej, v neděli 22. března představení Černá díra Dejvického divadla, o den později Bláznivý Petříček s Tatianou Vilhelmovou a Vojtěchem Dykem pražského Divadla La Fabrika. V plánu jsou i přenosy představení Divadla Na zábradlí.

Program se symbolickým názvem #kulturažije odstartovala Mall.tv spontánně pouhý den po vyhlášení zákazu akcí s účastí nad sto osob domluva internetové televize s divadelním souborem Cirk La Putyka, který odehrál představení Memories of Fools v původně plánovaném čase před prázdným hledištěm.

„Naše pořady a seriály jsme vždycky vytvářeli s ohledem na diváky i tvůrce. To platí i v případě #kulturažije. Pokud se jako internetová televize můžeme podílet na dobré věci a pomoct těm, kteří ze dne na den přišli o práci i zábavu, chceme to udělat a vážíme si každého, kdo do toho chce jít s námi. Samozřejmě, aniž bychom se chovali nezodpovědně, nebo nerespektovali mimořádná opatření,“ říká Lukáš Záhoř, šéfproducent internetové televize Mall.tv.

Ta se spojila s dárcovskou platformou Donio, která vystupujícím na webu www.donio.cz/kulturazije zprostředkuje také finanční podporu. Bezplatně jim založí sbírky a následně z nich vyplatí 100 procent vybraných peněz. Diváci tak budou moct své oblíbence nejen vidět, ale přispět jim libovolnou částkou na další tvůrčí činnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků