Hlavní obsah
Nové knihy Foto: Novinky

Nové knihy: Brownová, Kučíková a Kohout

Aktuální várka knih přináší nový román známého spisovatele Pavla Kohouta. Na současnou koronavirovou situaci reaguje Marta Kučíková svým severoitalským deníkem, vyšly také komiksové příběhy kapitána Klosse i nová dobrodružství Rychlých šípů. A navíc ještě audiokniha Petry Soukupové.

Nové knihy Foto: Novinky
Nové knihy: Brownová, Kučíková a Kohout

Pavel Kohout: Přítoky románů

Řeky mají přítoky, které posilují jejich proud. Romány je mají též. Objevují se v nich ucelené příběhy, které je buď přímo inspirovaly, nebo obohatily. V Babičce naší paní Boženy Němcové je to příběh Viktorky. Autor přečetl všechny své prózy znovu, vybral z nich pasáže, fungující po malé úpravě jako samostatné povídky či dokonce novely, a připojil k nim i svůj nejčerstvější román, byť teprve rozepsaný.

Odeon, 400 stran, 499 Kč

Obal knihy

Zbigniew Safian: Kapitán Kloss

Kompletní vydání dvaceti komiksových sešitů představuje příběhy legendárního polského rozvědčíka za 2. světové války. Stanislav Kolicki pracuje pro sovětskou rozvědku, které předává nejrůznější zprávy. V té době padne do ruského zajetí německý důstojník Hans Kloss, jemuž je Kolicki neuvěřitelně podobný. A tak se zrodí agent J-23, obdoba nejslavnějšího britského agenta Jamese Bonda.

Slovart, 700 stran, 799 Kč

Obal knihy

Marta Kučíková: Z mého severoitalského deníku

Jak prožívá těžkou koronavirovou pandemii v Itálii roku 2020 česká rodina v dolomitském podhůří? A jak prožívají tuto anabázi ti nejpostiženější, starší italské šťabajzny a optimismem oplývající štramáci? Jak se v této nelehké době žije tvrdohlavým, větrem ošlehaným horalům? Proč italští tatínkové nejezdí nakupovat autem, ale raději šlapou pěšky? I přes velké psychické a fyzické vypětí autorka zapisovala a popisovala každodenně po nejkritičtější dva měsíce den pod dni. Věrně, bez příkras, samozřejmě s jemným humorem a všeobjímající italsko-českou laskavostí.

Ikar, 208 stran, 279 Kč

Obal knihy

Josef Červinka: Poselství ze Stínadel

Rychlé šípy dostanou od Losny zašifrovanou zprávu, v níž jim sděluje, že mu kdosi ukradl ježka v kleci. A tak se Rychlé šípy znovu vydávají pátrat do Stínadel. Ježek se nakonec objeví, ale vyvstanou kolem něj další otázky. Josef Červinka – Grifin se vrátil do světa Rychlých šípů a vypráví příběh, který si v tajemnosti a dobrodružnosti s Jestřábovou trilogií v ničem nezadá. Je neuvěřitelné, že román čekal na vydání celých čtyřicet let! Svět Rychlých šípů a příběh, který ještě neznáte.

Albatros, 256 stran, 299 Kč

Obal knihy

Jaromír Slomek: Prahou bratří Čapků

Literární bedekr si všímá míst spojených s životem, dílem a odkazem slavné sourozenecké dvojice. Bohatě obrazově vybavená příručka věnuje pozornost lokalitám, kde Josef a Karel Čapkové bydleli, pracovali, kde se konaly premiéry jejich divadelních her, kde žili jejich přátelé a lásky. Kniha nás přivádí mimo jiné na Vyšehrad, kde je hrob Karlův a symbolický hrob Josefův, či na Olšanské hřbitovy, místo posledního odpočinku jejich rodičů.

Academia, 265 stran, 365 Kč

Obal knihy

Sandra Brownová: Střemhlavý pád

Když Rye, zkušený pilot, dosedne na zem po zásahu laserem, ukáže se, že s černou schránkou, kterou měl narychlo dopravit zákazníkovi, jsou spjaté velmi podivné okolnosti. Stejně jako s velmi půvabnou mladou lékařkou Brynn, odhodlanou podat pacientovi zatím neschválený lék na závažnou nemoc. S ní se Rye překvapivě seznámí ihned po havárii a při následujících dramatických událostech ti dva přes veškerou nedůvěru stěží odolávají vzájemné přitažlivosti.

Ikar, 392 stran, 399 Kč

Obal knihy

Ladislav Kudrna, František Čuňas: Kniha v barvě krve

Během třiceti sledovaných let trvání komunistického režimu (1960–1989) bylo násilí ze strany Veřejné a Státní bezpečnosti vystaveno na deset tisíc mladých lidí z prostředí (proto)undergroundu a punku. Zástupným důvodem pro často až zběsilé brutální fyzické ataky represivních složek se stala účast „závadové“ mládeže na „ilegálních“ hudebních produkcích, respektive provozování vlastní kultury. Celkem 99 mladých mužů a žen bylo odsouzeno k souhrnnému trestu odnětí svobody v délce 75 let.

Academia, 732 stran, 650 Kč

Obal knihy

Petra Soukupová: Věci, na které nastal čas

V audioknize s bolestnou otevřeností popisuje autorka manželskou krizi, která navždy poznamená životy dospělých i dětí. Názorové třenice, tichá agrese, manželská krize, problémy s dospíváním – to vše zachycené bez servítků a z různých perspektiv. Ovšem jak dobře ví jedna z hrdinek románu, foodstylistka Alice, stejně nakonec rozhodne způsob, jakým se to uvaří a naservíruje. Ani Alicino vaření však nezabrání pozvolnému rozpadu její rodiny, pro kterou toho tolik obětovala. Tak to aspoň vidí ona – zatímco manžel Richard, který právě prodělává krizi středního věku, má na věc jiný názor. A jejich dvě děti na prahu puberty? Těm je všechno jedno. Přinejmenším do chvíle, kdy sedmnáctileté soužití jejich rodičů začne připomínat frašku. Text čtou herci Zuzana Kainarová, Pavel Batěk, Veronika Lazorčáková a Matyáš Valenta.

OneHootBook, 11 hodin, 349 Kč

Obal audioknihy


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků