Hlavní obsah
 

Muzikál Tina Turner měl premiéru v New Yorku. Přišla i Tina

Legendární zpěvačka Tina Turner, která už před lety oficiálně odešla do penze, navštívila ve čtvrtek broadwayskou premiéru muzikálu inspirovaného jejím životem a hudbou.

 
Muzikál Tina Turner měl premiéru v New Yorku. Přišla i Tina

„Už nikdy nebudu tak šťastná jako právě teď,“ řekla na premiéře. „Chcete vědět, jak se cítím se všemi těmi lidmi za mnou, kteří právě předvedli moji show? Skvěle. Myslím, že to zvládli víc než skvěle. Strašně se mi líbí tady sedět a dívat se, jak předvádějí to, co jsem se já musela učit roky. A tady to byla záležitost měsíců.“

„Ona pro mě znamená celý svět,“ řekla o Tině herečka Whoopi Goldbergová.

„Co všechno vydržela, čím si prošla. Její matka ji opustila a ona začala zpívat. Víte, co jí udělal Ike Turner, a ona se s tím vyrovnala. Chci říct, že zneužívání je hodně těžké jen tak nechat za sebou a vyjít z toho neposkvrněná,” dodala producentka Candy Spellingová.

Tina Turner na premiéře

Foto: Reuters

Ika hraje v muzikálu Daniel J. Watts a Tinu Adrienne Warrenová. Show má dvě a půl hodiny a původně se hrála v Londýně.

Tina Turner začínala v šedesátých letech v kapele svého manžela Ika Turnera, kde vynalézavě propojili blues, soul a rokenrol. Do roku 1976 spolu vytvořili spoustu hitů jako River Deep, Mountain High, Nutbush City Limits, Proud Mary. Turner byl bohužel narkoman a svou ženu tyranizoval. Po rozchodu zahájila sólovou kariéru a vyprodávala největší haly po celém světě, zazpívala si také v pražské O2 areně. Její sólové hity The Best, What’s Love Got to Do with It, We Don’t Need Another Hero, I Don’t Wanna Fight či Golden Eye se zařadily do zlatého fondu světového popu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků