Hlavní obsah
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo

Ministerstvo hledá nového šéfa Národní galerie Praha

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) po Velikonocích vypíše mezinárodní konkurz na ředitele Národní galerie Praha. Otevřené výběrové řízení chce kombinovat s tím, že osloví několik vybraných osobností. Zájemci se budou moci na inzerát hlásit od 15. dubna do 15. června.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo
Ministerstvo hledá nového šéfa Národní galerie Praha

Instituce má po loňském odvolání ředitele Jiřího Fajta dočasnou ředitelku. Nového řádného ředitele by Zaorálek chtěl na základě konkurzu znát přibližně v říjnu.

„Nebudeme nic odkládat a budeme se držet původního harmonogramu, který jsme si vytyčili, co se týče výběru nového ředitele. Nevidím tak silné důvody pro to odkládat původní plán. Kdyby by šlo všechno dobře, byl bych rád, kdybychom třeba od 1. října mohli mít řádně zvoleného ředitele,” řekl Zaorálek. Uvedl, že v konkurzu se bude hledat jeden generální ředitel. V minulých měsících se uvažovalo i o tom, že by galerii mohli vést společně ekonomický ředitel a odborník na výtvarné umění.

Kritéria výběrového řízení pro ministerstvo připravovala Garanční rada Národní galerie, jíž předsedá architekt Josef Pleskot a kterou loni v září Zaorálek po svém nástupu do čela resortu zřídil. Zaorálek řekl, že Pleskot bude předsedat i výběrové komisi.

„Žijeme v nejisté době, a když budu spoléhat na to, až se všechno vrátí k normálu, tak se také nemusíme dočkat. Snažím se spíše to brát tak, že se leccos udělat dá. Přecházíme na jiné způsoby komunikace, rada NGP také jednala formou videokonference, stejně tak může zasedat i výběrové řízení,” uvedl ministr.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků