Hlavní obsah
Obal knihy Foto: Andersen Press

Kniha z roku 2001 trhá rekordy

V současnosti je správné mytí rukou důležitější více než kdykoli dříve. Přesvědčit o tom ty nejmenší však může být oříšek. I díky tomu zažívá boom ilustrovaná kniha britského autora Tonyho Rosse.

Obal knihy Foto: Andersen Press
Kniha z roku 2001 trhá rekordy

Publikace nese název Nechci si mýt ruce! (I Don’t Want to Wash My Hands!) a vyšla v roce 2001. V uplynulém měsíci se prodej knihy zvýšil o více než dva tisíce procent. O možných důvodech, které tento stav zapříčinily, promluvil autor v rámci rozhovoru pro britský deník The Guardian.

„Žijeme ve zvláštní době. Všichni se snažíme najít cestu, jak se s danou situací vypořádat. Ukázalo se, že knihy poskytují rodičům možnost otevřenější a upřímnější konverzace s dětmi. Mytí rukou je navíc základní věc, kterou můžeme dělat proti šíření viru. Pokud tuto informaci dětem předloží postavička, kterou znají a mají rádi, snáze ji přijmou,“ řekl.

Zájem o tituly s tematikou epidemie

Anthony Lee Ross je britský ilustrátor a autor série dětských knížek s postavou Malé princezny, podle jejichž námětu vytvořila filmová společnost Illuminated Film Company televizní seriál. Do povědomí se dostal i svými ilustracemi v publikacích Davida Walliamse (Babička drsňačka, Příšerná teta).

Ukazuje se také, že se nyní lidé více zajímají o tituly s tematikou epidemie. Například v České republice stouply prodeje takovým titulům, jako jsou Mor Alberta Camuse nebo Bílá nemoc od Karla Čapka.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků