Hlavní obsah
Udílení hudebních cen Anděl bude v Praze ve velkém stylu. Foto: Martin Hruška

ANKETA: Udělte vlastního hudebního Anděla

Ceny Akademie populární hudby Anděl za rok 2012 se budou předávat v sobotu 16. března během pražského ceremoniálu. Čtenáři Novinek mohou udělit své Anděly už nyní v sérii anket, které vycházejí z nominací odborníků. Hlasovat můžete v kategoriích album, zpěvák, zpěvačka, skupina, objev, skladba a videoklip.

Udílení hudebních cen Anděl bude v Praze ve velkém stylu. Foto: Martin Hruška
ANKETA: Udělte vlastního hudebního Anděla

V kategorii Album roku byly nominovány následující počiny: zpěvák Boris Carloff (album The Escapist), kapela Charlie Straight (Someone With a Slow Heartbeat) a skupina Kryštof (Inzerát).

Hlasovat můžete zde:
ANKETA: Udělte Anděla albu roku


Richard Krajčo s kapelou Kryštof

Foto: Petr Sznapka, ČTK

V kategorii Zpěvák roku dostali nejvíce hlasů tito interpreti: Boris Carloff, Vojtěch Dyk a Richard Krajčo.


Jeviště je až za odměnu, říká zpěvačka.

Foto: Lukáš Fronk

Zpěvačkou roku se pak může stát jedna z těchto umělkyň: Lucie Bílá, Iva Bittová nebo Aneta Langerová.

Charlie Straight v úterý pokřtí své nové album v brněnském klubu Fléda a zítra je představí v pražském Bontonlandu. Zleva Pavel Pilch (bicí), Michal Šupák (klávesy), Albert Černý (zpěv, kytara) a Johnny Cienciala (baskytara).

Foto: Adam Holý

Nejvíce hlasů od Akademiků v kategorii Skupina roku dostala třinecká kapela Charlie Straight (album Someone With a Slow Heartbeat), nominována byla i populární formace Kryštof (deska Inzerát) a třetici uzavírají kladenští muzikanti ze skupiny Zrní (Soundtrack ke konci světa).

Zrní je jedním z nejzajímavějších hudebních úkazů na letošní české scéně.

Foto: Archiv kapely – Šimon Vejvančický

V kategorii Objev roku bodovali kapela A Banquet (album Breath), nominován byl i český hudebník a producent Boris Carloff (deska The Escapist) a třetici uzavírá kladenská skupina Zrní (Soundtrack ke konci světa).

Richard Krajčo, v pozadí Jarek Nohavica

Foto: Aleš Honus, Právo

Nejvíce hlasů od Akademiků dostala v kategorii Skladba roku třinecká kapela Charlie Straight za píseň Coco (album Someone With a Slow Heartbeat), nominována byla i populární formace Kryštof za píseň Inzerát (deska Inzerát) a třetici uzavírá opět kapela Kryštof, tentokrát však za Křídla z mýdla, kterou nahrála s písničkářem Jaromírem Nohavicou.

Karel Gott, Petr Janda a Radek Pastrňák v novém klipu

Foto: Supraphon

Nejvíce hlasů od Akademiků dostala populární kapela Buty za videoklip k písničce Píseň práce, nominováni byli také český hudebník a producent Boris Carloff za píseň Falling a kapela Kryštof za Inzerát.

HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků