Hlavní obsah
Obžalovaná Anna Kroftová při příchodu k plzeňskému soudu. Foto: Právo

Žena, která kyselinou polila tři lidi, si odsedí šest let

Šest let ve vězení stráví šestačtyřicetiletá Moldavanka Anna Kroftová, která loni v březnu v plzeňském nočním klubu polila tři návštěvníky koncentrovaným roztokem kyseliny sírové. Kroftová se hájila tím, že nevěděla, že v lahvi není voda ale právě kyselina. Soud její odvolání zamítl a potvrdil tak srpnový verdikt plzeňského krajského soudu.

Obžalovaná Anna Kroftová při příchodu k plzeňskému soudu. Foto: Právo
Žena, která kyselinou polila tři lidi, si odsedí šest let

Podle předsedy odvolacího senátu Jiřího Lněničky plzeňský soud správně vyvrátil námitky obhajoby. Ty stavěly na tom, že Kroftová údajně nevěděla, že v lahvi není voda ale kyselina. „Poškozená měla dost času prohlédnout si láhev, když odšroubovávala víčko. Navíc pokračovala v polévání poškozených i v době, kdy byli tou kyselinou zasaženi a projevovali značnou nevoli vůči jejímu jednání s tím, že je to bolí,“ podotkl Lněnička.

Obhájce Kroftové se snažil soud přesvědčit k mírnější právní kvalifikaci, a sice k ublížení na zdraví. Za ten by Moldavance hrozila sazba „pouze“ mezi dvěma a osmi roky vězení. I to ale odvolací soud odmítl.

„Právní kvalifikace je podle našeho názoru naprosto správná,“ konstatoval soudce s tím, že ani trest, uložený na spodní hranici sazby, není nikterak přísný. Kroftové v tomto případě hrozilo až dvanáct let vězení.

Kroftová je už tři měsíce hospitalizovaná v psychiatrické léčebně a požádala o jednání v její nepřítomnosti. Podle svého obhájce je patrně duševně nemocná a není jisté, jestli by byla schopná absolvovat soudní řízení a následný výkon trestu.

Nechtěli prý zaplatit

Kroftová loni v březnu polila kyselinou sírovou dva muže a jednu ženu v plzeňském nočním klubu 88 na Americké třídě. Útoku měl předcházet konflikt, když trojice napadených údajně odmítla zaplatit hodinovou sazbu v nočním podniku, kde Kroftová i poškozená poskytovaly své služby. Tam se skupinka rozhodla jít na návrh Kroftové poté, co se potkali v jiném baru.

Dvojice mužů následně prý napadla muže, který se Kroftové zastal. Během potyčky Kroftová sáhla do kumbálu uklízeček a popadla prý první láhev, která jí přišla pod ruku. Což byla zrovna lahev s čističem odpadů s 96procentním roztokem kyseliny sírové a dvěma mužům a ženě způsobila mnohačetné popáleniny druhého a třetího stupně.

Trojici jím dál polévala, i když už samotný útok ustal a poškození z klubu odcházeli. Podle posudku se tak jednalo o odvetu za předchozí konflikt.

Jeden z poškozených nemůže dodnes plně hýbat pro velké zjizvení a bolesti zápěstím a prsty. Poškozená žena zase trpí depresemi a strachem z různých tekutin. Všichni tři si prošli složitými operacemi spojenými s transplantacemi kůže.

Kroftová podle svých slov chtěla pouze uklidnit situaci vodou, jako to dělá se svými psy. „Ti, když se perou, tak je postříkám vodou a oni se uklidní. To jsem chtěla udělat i teď. To, že jsem vzala z kumbálu zrovna tuhle láhev, byla jen nešťastná náhoda,“ prohlásila Moldavanka v srpnu u plzeňského soudu.

Poškozeným musí Kroftová také zaplatit přes milion korun na odškodném.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků