Hlavní obsah
Z facebookového profilu Městské policie Praha Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Strážnické kuriozity v Praze: Slon ve špitále i hlasitý sex

Pražští městští strážníci se v právě končícím roce rozhodně nenudili. Kromě běžných událostí museli reagovat i na často bizarní a úsměvné situace či telefonáty na tísňové lince 156. Z cirkusu například utekl slon, další z výjezdů se týkal podivných zvuků, které měl vydávat pes. Nakonec se z toho vyklubal hlasitý sex partnerské dvojice.

Z facebookového profilu Městské policie Praha Foto: Městská policie hl. m. Prahy
Strážnické kuriozity v Praze: Slon ve špitále i hlasitý sex

„Dobrý den, tady v areálu krčské nemocnice pobíhá slon,“ uslyšel letos jeden z dispečerů linky. Pokud si myslel, že jde o hloupý vtip, mýlil se. „Slon po krčské nemocnici opravdu pobíhal. Utekl z nedalekého cirkusu,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Lidé však na linku nevolali jen kvůli ohlášení nějaké události, často si tam i stěžovali, ačkoliv některá oznámení spíše vyvolávala úsměvy. „Dobrý den, jsem krajně nespokojená s tím, jak v kadeřnictví ostříhali mého syna, mohl by sem někdo přijet?“ hlásila onehdy do sluchátka jedna žena. Podle Seifertové hlídka skutečně do kadeřnictví zajela a konstatovala, že chlapec „byl prapodivně ostříhán“, nicméně se tak stalo přesně podle objednávky.

„Sousedův pes vydává každý večer opravdu podivné zvuky. Určitě ho tam týrají. Zakročte prosím,“ stěžoval si jeden člověk na nadměrný hluk. Z týraného psa se nakonec vyklubal pár, který jen pojal postelové radovánky hlasitěji.

Zajímavé dotazy a stížnosti však pražská městská policie zaznamenala i na svém facebookovém profilu. Některé z nich zjevně psali vtipálci, jiné ale někdo myslel smrtelně vážně. Do první kategorie spadají například tyto příspěvky: „Dobrý den. Prosím o odtažení klubka kabelu. Parkuje bez povolení.“ Nebo: „Dobrý den, hlaste, prosím, stav pand v centru Prahy. Je dnes bezpečno?“

Čůral do kanálu, spadl mu tam doklad

Do té druhé zase stížnost ochránkyně zvířat: „Proč nikde není vidět, co se stalo s kočkou odvezenou do útulku v Měcholupech? Vy jste ji odvezli na smrt. Proč? Tohle už fakt není možné. Vždyť máte chránit nás bezbranné a naše zvířata. To děláte i s lidmi, když se vám nelíbí? To máte nějaký azyl pro ztracené lidi a tam si doktor vybere, koho nechá žít a koho vymaže?“

Strážníkům se však na profilu jednou dokonce hlásil pohřešovaný muž: „Sice nejsem z Prahy, ale jsem hledaná osoba a chcem nahlásit svoju polohu.“

Zajímavý zážitek zaznamenala na podzim také hlídka městské policie v centru metropole. V sychravém počasí bylo město vylidněno, proto si strážníci nemohli nevšimnout muže stojícího nad kanálem a vykonávajícího právě potřebu. „Zastavili jsme, přistoupili a informovali ho, že i když močí do kanálu, stále porušuje vyhlášku o veřejném pořádku. Mladík byl zaskočen, jako asi každý, koho načapáte s nádobíčkem venku. Zanechal tedy svého protiprávního jednání a pustil se do hledání dokladů,“ popsali strážníci.

Jenže zmatený muž místo aby předložil občanku hlídce, upustil ji přesně do téhož kanálu, kam před chvílí čůral. „Mladík vytřeštil oči a snažil se víko kanálu nadzvednout. Trvalo pěkných pár vteřin, než si uvědomil, že víko je moc těžké a listí i samotný kanál nejsou mokré jen od deště,“ doplnili strážníci.

Ti nejprve pomohli mladíkovi ušpiněné a zapáchající ruce utřít vlhčenými ubrousky a poté mu dali telefonní číslo na pražské městské služby kvůli vylovení dokladu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků