Hlavní obsah
 

Smrt pedofilního učitele uzavřela Vězeňská služba jako sebevraždu

Smrt pedofilního učitele tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek z pražských mateřských škol, kvalifikovala Vězeňská služba jako sebevraždu. Nešlo tedy o trestný čin. Muž zemřel v dubnu v mírovské věznici.

 
Smrt pedofilního učitele uzavřela Vězeňská služba jako sebevraždu

Výsledek prověřování ve čtvrtek sdělila ČTK mluvčí vězeňského sboru Petra Kučerová.

Lektor tance zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby. U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex.

Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let ji postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Její matce shodou okolností také ve čtvrtek soud opět uložil nepodmíněný trest 4,5 roku vězení za to, že ji u něj nechávala přespat.

Muž také prohlásil, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky. Podle pravomocného rozsudku se měl učitel vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě. Soudy mu také na maximální možnou dobu - tedy na deset let - zakázaly pracovat s dětmi.

Muž si proti verdiktu podal dovolání, jeho projednání už se ale nedožil. Z justiční databáze vyplývá, že Nejvyšší soud pak jeho dovolání letos v květnu odmítl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků