Hlavní obsah
 

Mladého šotouše oloupili v kupé, policie hledá podezřelé

Pražská policie pátrá po dvou mladících, kteří jsou podezřelí z okradení 15letého chlapce na hlavním nádraží. Podle jeho výpovědi ho dvojice zastrašila, až jí vydal pětistovku, kterou dostal doma na cesty, když jel fotit vlaky. Podezřelé zaznamenala bezpečnostní kamera.

 
Mladého šotouše oloupili v kupé, policie hledá podezřelé

Incident se stal v kupé rychlíku Hradečan na hlavním nádraží již 19. října loni, podezřelé se zatím nepodařilo najít, policie proto žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

K 15letému chlapci podle policie přistoupili dva výrostci, načež jeden z nich si všiml, že má u sebe plátek pilky. „Zeptal se ho, jestli je to mačeta a jestli si připadá jako frajer. Poškozený neodpověděl a pachatel pokračoval s tím, že má u sebe nůž,” sdělil ve středu mluvčí policie Jan Daněk.

Podezřelý mladík pak za ním přišel s tím, že do něj při nastupování do vlaku strčil a on kvůli tomu ztratil peněženku, kde měl 500 korun.

„Poškozený se bál, proto vytáhl svou peněženku, kde měl pětisetkorunovou bankovku, kterou dostal od své mámy na výlet. Z peněženky si pak pachatel bankovku vzal a s druhým mužem z kupé odešli,” upřesnil mluvčí s tím, že poškozený se kvůli strachu vůbec nebránil.

Okradený byl podle Daňka na výletě kvůli focení veřejné dopravy, těmto fandům se lidově říká šotouši.

Policie případ vyšetřuje jako loupež, za což u soudu hrozí až 10 let vězení. „V souvislosti s případem hledáme dva muže, kteří jsou zachyceni na kamerových záznamech v metru a v obchodě, kde si koupili limonádu a rozměněnou pětisetkorunovou bankovku si rozdělili. Jestliže je poznáváte, kontaktujte linku 158,” dodal Daněk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků