Hlavní obsah
 

Kamera zachytila nepovedený rozjezd opilého řidiče na Zlínsku. Auto skončilo na střeše

Nepodařený odjezd opilého muže z parkoviště zaznamenala minulý týden bezpečnostní kamera v Jasenné na Zlínsku. Řidič nejprve na parkovišti naboural značku a po dalším karambolu sjel ze svahu a převrátil vůz na střechu. Jak poté přiznal, před jízdou vypil půl litru rumu.

 
Kamera zachytila nepovedený rozjezd opilého řidiče na Zlínsku. Auto skončilo na střeše

K incidentu došlo na konci minulého týdne. Jednačtyřicetiletý muž poté, co naboural značku, vystoupil a šel obhlídnout situaci. Když se zdálo, že se nic moc nestalo, nastoupil do auta a rozhodl se odjet z parkoviště.

„Nezvládl ale mírnou zatáčku a najel vpravo na travnatý svah, kde se jeho vozidlo po nárazu do stromu převrátilo na střechu. Řidiče z vozidla vyprostil jiný řidič, který projížděl kolem,“ uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Řidič policistům řekl, že nikam jet nechtěl. Líčil, že vůz se samovolně rozjel a on do něj musel skočit, aby ho zabrzdil, ale to se nepovedlo a auto sjelo ze svahu. Kamerový záznam však ukázal, že všechno bylo jinak.

Dechová zkouška u řidiče odhalila 2,77 promile. Škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun. Fabia navíc neměla technickou prohlídku. Muž přišel o řidičák a hrozí mu až tři roky ve vězení.

Auto se převrátilo na střechu

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků