Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS

Hasič při požáru propadl střechou, na místě zemřel

Jeden z hasičů, kteří zasahovali v úterý v noci v Petrovicích u Karviné, utrpěl při zákroku zranění, kterému podlehl. O úmrtí hasiče informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Ilustrační foto Foto: HZS
Hasič při požáru propadl střechou, na místě zemřel

U požáru střechy objektu v Petrovicích podle něj zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Z jakého důvodu hasič při zákroku zahynul, mluvčí již nesdělil. Podle informací Novinek se hasič propadl hořící střechou. Požár s menší předběžnou škodou se jeho kolegům podařilo zvládnout během několika desítek minut.

„Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná,“ uvedl ředitel moravskoslezské hasičské služby Vladimír Vlček.

„O život přišel zkušený profesionál, který téměř 30 let působil v hasičském záchranném sboru. Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat. Je to rána pro hasičský záchranný sbor, ale hlavně pro všechny blízké tohoto muže. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast,“ doplnil hejtman kraje Ivo Vondrák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků