Hlavní obsah

Autobus MHD jel v Praze v protisměru

Autobus MHD jedoucí v protisměru natočili ve čtvrtek svědci v Praze. Řidič zřejmě nechtěl čekat v koloně, a tak ji objel. Případ již vyšetřuje policie.

Autobus MHD jel v Praze v protisměru

Na záznamu je vidět, jak autobus ve čtvrtek dopoledne jede v protisměru kolem kolony aut a pak se na křižovatce zařadí před téměř stojící auta.

„Policisté se na základě informací z médií od rána zabývají případem jízdy linkového autobusu v protisměru v ulici Na Stráži v Praze 8. Případ prověřují a zjišťují, do jaké míry se řidič dopustil protiprávního jednání,“ řekla Novinkám mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Zároveň požádala svědky, kteří autobus při nebezpečném manévru viděli, aby se obrátili na linku 158. Za jízdu v protisměru může řidič ve správním řízení dostat pokutu 5000 až 10 000 Kč, zákaz řízení až na jeden rok a může přijít o sedm bodů.

Autobusovou linku 166 neprovozuje pražský dopravní podnik, ale soukromá společnost About Me. Ta teď případ prověří. „Informace prověříme a budeme se jimi dále zabývat. Do současné chvíle jsme nebyli oficiálně kontaktováni Policií ČR. Jiné informace ani videozáznam nemáme v současné chvíli k dispozici,” uvedl mluvčí společnosti Ondřej Vašta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků