K incidentu došlo po jedné hodině ranní na pražském Smíchově. Šestatřicetiletý řidič škodovky stojící na semaforu na křižovatce ulic Lidické a Zborovské vrhal po policistech nervózní a unavené pohledy. To vzbudilo u mužů zákona podezření.

„Řidič se snažil ztratit v postranních uličkách, policisté ho ale našli, zkontrolovali a naměřili u něj přes jedno promile alkoholu," řekla policejní mluvčí Iveta Martínková. Po mužově zadržení se však iniciativy chopil jeho čtyřicetiletý spolujezdec, který převzal od řidiče klíčky od auta a chtěl vůz přeparkovat. Jelikož vypadal také opile, policisté mu zakázali sednout za volant.

Na upozornění nedbal

Upozornění nebylo nic platné a muž po odjezdu policistů skutečně do auta usedl a odjel. Díky kamerovému systému a hlídce se ho podařilo dopadnout a zadržet právě v okamžiku, kdy se pokoušel parkovat. V dechu mu naměřili přes jeden a půl promile alkoholu.

Oba cizinci byli převezeni k lékaři a pak na policejní služebnu. Byly jim zadrženy řidičské průkazy a v případě odsouzení jim za řízení v opilosti hrozí trest odnětí svobody na jeden rok a zákaz řízení.