Šestatřicetiletá Kramného manželka a její osmiletá dcera zemřely v Egyptě loni uprostřed léta v hotelovém pokoji v Hurghadě. Egyptská policie podezřívala ze zavinění jejich smrti Kramného, který se kvůli tomu nemohl až do konce října vrátit do České republiky.

Do pátrání po příčinách úmrtí se vložila nezávisle na Egyptu také česká policie. Ta mimo jiné podle dostupných informací zjistila, že příčinou úmrtí turistek nebyla otrava, ale zásah elektrickým proudem.

Kramný přitom doposud tvrdí, že vinu na úmrtí manželky a dcery v žádném případě nenese. Měl za to, že zemřely na otravu, protože prý podle něj měly žaludeční problémy a ráno je našel mrtvé.

ČTĚTE TAKÉ
Dvě Češky v Egyptě zabila elektřina, ukázala pitva

Čeští kriminalisté se dokonce kvůli vyšetřování vypravili do Egypta, protože tato africká země s českými úřady doposud nespolupracovala.

Ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek, který moravskoslezské vyšetřovatele doprovázel, po návratu řekl, že žena s dcerou nebyly otráveny a že závěry české policie se shodují s poznatky, které učinili egyptští vyšetřovatelé. Moravskoslezská policie, která vede vyšetřování, nechce případ komentovat.