Hlavní obsah

Dvě Češky v Egyptě nezemřely na otravu, jak se spekulovalo

8. 3. 2014, 21:03

Dvě Češky loni v létě v egyptské Hurgadě nezemřely na otravu, jak se dosud spekulovalo. Televizi Prima to řekl ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek, který se v sobotu s týmem dalších českých policistů vrátil z Egypta. Závěry vyšetřování egyptské policie se podle něj shodují se závěrem českých kriminalistů, konkrétnější nebyl.

Foto: Jiří Tomaškovič, Právo

Petr Kramný

Článek

V souvislosti se smrtí dvou Češek moravskoslezská policie 19. února obvinila Petra Kramného, manžela a otce zemřelých. [celá zpráva]

"Nebyla to intoxikace, jak je prezentováno. Pokud půjdeme do minulosti, policie o tom nikdy nemluvila. Závěry pitvy hovoří zcela jasně, že o intoxikaci nešlo. Na místě nebylo žádné zvracení a průjmy," řekl Pospíšek Primě.

"Závěry šetření egyptské strany se naprosto shodují se závěry šetření, které provedla česká policie, zejména co se týká důvodu úmrtí obou poškozených," dodal. Další podrobnosti ale říct nechtěl.

Čeští kriminalisté podle Primy už před cestou do Egypta měli k dispozici vyšetřovací spis tamní policie a v Egyptě nikoho nevyslýchali. Šestičlenný tým policistů policejního prezidia a moravskoslezských kriminalistů odletěl do Egypta minulou neděli. Měli za úkol navázat spolupráci s egyptskou policií a také se ptát na poznatky, které egyptské úřady při vyšetřování smrti dvou Češek shromáždily od loňského léta.

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera zemřely v Egyptě loni uprostřed léta v hotelovém pokoji v Hurghadě. Egyptská policie podezřívala z úmrtí Kramného, který se kvůli tomu nemohl až do konce října vrátit do České republiky.

Kramný tvrdí, že vinu na úmrtí manželky a dcery v žádném případě nenese. Už dříve uvedl, že měly žaludeční problémy a ráno je našel mrtvé.

Reklama

Související témata:

Výběr článků