Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lindsey Wasson, Reuters

Žena, která v nahrávce předpovídala zákaz vycházení, se sama udala policii

V nahrávce, která se na internetu rozšířila v pátek, žena tvrdila, že vláda chystá kvůli koronavirové epidemii úplný zákaz vycházení. Kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy se věcí začala zabývat policie. Podle serveru Seznamzprávy.cz se žena v sobotu sama přihlásila na policii.

Ilustrační foto Foto: Lindsey Wasson, Reuters
Žena, která v nahrávce předpovídala zákaz vycházení, se sama udala policii

Informaci médiím potvrdila advokátka ženy Eliška Vraná.

Kvůli nouzovému stavu policie ženu odkázala na elektronickou komunikaci. Advokátka proto zaslala řediteli Obvodního ředitelství Policie pro Prahu I. prohlášení, které poskytla i médiím.

Zdůrazňuje v něm, že zpráva byla určena pro úzký okruh spolupracovníků, nikoliv pro další šíření ve společnosti. Byla navíc vytržena z kontextu a označena za poplašnou zprávu, což není, tvrdí Vraná. „Tu informaci dostala od známé, která se ji jen snažila varovat, a byla vyděšená stejně jako většina národa,“ zdůvodnila ženinu motivaci její právnička v dopise, který poslala policii i médiím.

„V České republice zatím funguje demokracie a svoboda slova, takže ji v žádném případě nenapadlo, že by si na nějaké informace sdílené do soukromé skupiny měla takto dávat pozor," zdůraznila advokátka. „Je jí to hrozně líto, je z toho vystrašená,“ dodala .

Informaci, že vláda hodlá ještě zpřísnit stávající režim stavu nouze a zakázat úplné vycházení z domů bez výjimky, v pátek popřel jak premiér Andrej Babiš, tak ministr vnitra Jan Hamáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků