Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zaměstnanci by mohli dostat poukázky na dovolenou v Česku, plánuje ministerstvo

Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje pomoc firmám působícím v cestovním ruchu. Ke zmírnění dopadů koronaviru na podnikání v turismu se připravuje nástroj, jehož podstatou by byly takzvané rekreační vouchery pro zaměstnance i OSVČ. Zjednodušeně řečeno by se jednalo o poukázky na pobyty v Česku, píše MMR v tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zaměstnanci by mohli dostat poukázky na dovolenou v Česku, plánuje ministerstvo

„V odvětví cestovního ruchu u nás pracují tisíce zaměstnanců, pro které nyní přichází krize. Proto již s našimi partnery pracujeme na konkrétní pomoci. Jakmile opadne nebezpečí šíření koronaviru, chceme projednat s Ministerstvem financí ČR možnost odpočtu poukazů z daní nebo vytvořit pomoc jako samostatný program MMR,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Mluvčí ministerstva Vilém Frček Novinkám řekl, že program je skutečně v rané fázi příprav, tudíž nejsou jasné žádné detaily, například jak velký příspěvek by lidé formou poukázky dostali.

„Fórum cestovního ruchu je zastoupeno v krizovém štábu. S paní ministryní soustavně komunikujeme a jsme v denním kontaktu. Připravujeme konkrétní program, který by mohl pomoci k opětovnému rozjezdu cestovního ruchu v České republice,“ říká šéf Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek. „V cestovním ruchu pracuje přes 240 tisíc lidí a každá pátá profese je na cestovním ruchu závislá,“ dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků