Hlavní obsah
 

Bez roušek budeme chodit venku od 25. května, schválila vláda

Pravidla pro nošení roušek se změní od 25. května. Lidé je nebudou muset nosit na otevřených prostranstvích za předpokladu, že dodrží rozestupy dva metry. Schválila to v pondělí vláda na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

 
Bez roušek budeme chodit venku od 25. května, schválila vláda

„Od 25. května bude povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách staveb, kromě svého domu, v MHD, v taxislužbách a dále i tam, kde se nachází alespoň dvě osoby na vzdálenost do dvou metrů, pokud se nejedná o rodinu,“ prohlásil na tiskové konferenci po jednání vlády Vojtěch.

„Řešíme v tom především situace, kde jsou lidé osamoceni na procházce,“ doplnil ministr s tím, že termín byl zvolen po konzultaci s epidemiology.

„Pokud člověk nebude v blízkosti někoho dalšího, typicky někde mimo město,“ nastínil ministr, jak budou vypadat nová pravidla pro nenošení roušek. Roušku nebude ovšem nutné mít ani ve městech, pokud bude splněna vzdálenost dvou metrů od jiných lidí.

Vláda také řešila, jak dál naložit s nákupním časem pro seniory starší 65 let. Zatím zůstává v platnosti čas mezi osmou a desátou hodinou ráno.

Anketa
Souhlasíte s uvolněním pravidel pro nošení roušek?
Ano, měla by se uvolnit okamžitě.
61 %
Ano, právě za dva týdny je ideální doba.
11.5 %
Ne, myslím, že roušku je potřeba nosit dál.
27.5 %
Celkem hlasovalo 18234 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků