Hlavní obsah
 

Tisková konference vlády, která jednala o prodloužení nouzového stavu

Vláda na čtvrtečním ranním jednání potvrdila prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, jak ve středu večer schválila Sněmovna. Brífink po jednání Novinky nabídly živě.

 
Tisková konference vlády, která jednala o prodloužení nouzového stavu

Původně navrhl kabinet, aby se stav nouze prodloužil o měsíc, tedy do 11. ledna. Nakonec ale poslanci kvůli hlasům KSČM podpořili právě komunistický návrh na prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, tedy o 11 dní.

Kabinet ale také upravil opatření, které přijal v pondělní. Kvůli němu totiž od středy nemohou prodávat restaurace pivo do PET lahví. Poté, co o tom informovaly ve středu Novinky, se strhla vlna kritiky, a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tak následně uvedl, že pravidlo upraví.

Tématem jednání bude ale zřejmě i aktuální epidemiologická situace v Česku. V posledních několika dnech se totiž zvedlo skóre v rámci protiepidemického systému PES nad hodnotu 60, a odpovídá tak čtvrtému, horšímu stupni.

V rámci čtvrtého stupně by mělo dojít k uzavření většiny obchodů, restaurací a služeb. K tomuto kroku vláda nepřistoupila, omezila ale otevírací dobu restaurací na 20:00 a zakázala pití alkoholu na veřejnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků