Hlavní obsah

Tisková konference vlády, která jednala o prodloužení nouzového stavu

10. 12. 2020, 7:45 – Praha
Novinky, Klára Beranová

Vláda na čtvrtečním ranním jednání potvrdila prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, jak ve středu večer schválila Sněmovna. Brífink po jednání Novinky nabídly živě.

Záznam: TK po mimořádném jednání vlády 10.12.2020Video: ČTK

 
Článek

Původně navrhl kabinet, aby se stav nouze prodloužil o měsíc, tedy do 11. ledna. Nakonec ale poslanci kvůli hlasům KSČM podpořili právě komunistický návrh na prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, tedy o 11 dní.

Nouzový stav se prodlouží do 23. prosince, rozhodla Sněmovna

Kabinet ale také upravil opatření, které přijal v pondělní. Kvůli němu totiž od středy nemohou prodávat restaurace pivo do PET lahví. Poté, co o tom informovaly ve středu Novinky, se strhla vlna kritiky, a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tak následně uvedl, že pravidlo upraví.

Tématem jednání bude ale zřejmě i aktuální epidemiologická situace v Česku. V posledních několika dnech se totiž zvedlo skóre v rámci protiepidemického systému PES nad hodnotu 60, a odpovídá tak čtvrtému, horšímu stupni.

Babiš: Prodej piva z hospody domů od zítřka povolíme

V rámci čtvrtého stupně by mělo dojít k uzavření většiny obchodů, restaurací a služeb. K tomuto kroku vláda nepřistoupila, omezila ale otevírací dobu restaurací na 20:00 a zakázala pití alkoholu na veřejnosti.

Reklama

Výběr článků