Hlavní obsah
Stanice Victoria v Londýně (ilustrační foto) Foto: Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Zemřela londýnská prodavačka jízdenek, kterou poplival neznámý muž

V Británii zemřela s covidem-19 žena, kterou v březnu poplival neznámý muž, jenž tvrdil, že je nakažený koronavirem. S odvoláním na příbuzné zemřelé o tom v úterý informovala zpravodajská stanice BBC. Zda se 47letá Belly Mujingaová skutečně nakazila od dotyčného muže, není jasné. Po útočníkovi pátrá policie.

Stanice Victoria v Londýně (ilustrační foto) Foto: Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP
Zemřela londýnská prodavačka jízdenek, kterou poplival neznámý muž

Mujingaová pracovala jako prodavačka jízdenek na nádraží Victoria, jednom z nejrušnějších dopravních uzlů v Londýně. V březnu k ní a její kolegyni v nádražní hale přistoupil muž, který na ně kašlal a poplival je. Tvrdil přitom, že „má covid”.

Obě drážní pracovnice krátce po incidentu onemocněly covidem-19. Matka 11leté dcery Mujingaová, která dlouhodobě trpěla dýchacími obtížemi, na počátku dubna zemřela.

Incident z 22. března začala vyšetřovat britská dopravní policie. Podle ní zatím není jasné, zda se Mujingaová a její kolegyně nakazily od muže, který je poplival. Obě totiž na nádraží přišly do styku s velkým množstvím lidí. Po útočníkovi nicméně policisté pátrají.

Mluvčí premiéra Borise Johnsona v úterý útok na obě ženy označil za „opovrženíhodný”.

Okolnosti smrti Mujingaové v úterý kritizovaly také britské železniční odbory TSSA. Žena podle nich byla „v rizikové kategorii” a její zdravotní stav byl zaměstnavateli znám. „Vyvolává to otázky, proč ji na počátku pandemie nestáhli z první linie,” uvedl předák Manuel Cortes.

Společnost Govia Thameslink Railway (GTR), která Mujingaovou zaměstnávala, uvedla, že zahájila interní vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků