Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

V karanténě venčil ovci, dostal pokutu a není zdaleka sám

Ačkoliv během karantény mohou na nezbytně nutnou dobu Italové venčit svoje domácí mazlíčky, na ovce se toto pravidlo zřejmě nevztahuje. Přesvědčil se o tom nejmenovaný muž z Palerma, jenž byl za venčení ovce pokutován.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
V karanténě venčil ovci, dostal pokutu a není zdaleka sám

O kuriozním případu informoval server Independent s odvoláním na lokální list Palermo Today. Podle dostupných informací měl muž porušit karanténu právě venčením ovce, kterou měl na vodítku a procházel se s ní nedaleko silnice.

Policie nejmenovaného muže zastavila v rámci kontroly dodržování nařízených pravidel karantény. Nepomohlo zřejmě ani vysvětlení, že je ovce domácím mazlíčkem, protože podle italské agentury ANSA byla muži udělena pokuta.

Italové mají nařízeno vycházet z domova pouze v nejnutnějších případech, jakým je nákup potravin, léků či cesta do práce. Povoleno je i venčení domácích mazlíčků, pokud je to pro ně nezbytně nutné.

Kněz či útěk do moře

Pokud někdo nařízení poruší, hrozí mu pokuta v rozmezí od 400 eur (11 tisíc korun) do 3000 eur (82 tisíc korun). Jaká byla výše pokuty pro majitele ovce, agentura neuvedla.

Podle serveru Independent bylo v Itálii zatím pokutováno zhruba 26 tisíc lidí. Patří mezi ně rovněž kněz, který po ulici nesl svůj kříž, pětice demonstrantů proti vládním opatřením v Římě či muž, který se před policií snažil ukrýt v moři i s jízdním kolem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků