Hlavní obsah
Pečovatelé nechali seniory napospas koronaviru Foto: Christinne Muschi, Reuters

V Kanadě utekl personál z pečovatelského domu, seniory nechali koronaviru napospas

Případ totálního selhání systému vyšetřují úřady v kanadském městě Dorval, předměstí Montrealu. Z rezidence Herron, domu pro seniory, uprchl personál a všechny klienty domu tam nechal bez pomoci napospas nákaze koronavirem Sars-CoV-2, napsal server týdeníku Focus. Během několika dnů tam zemřelo 31 lidí. Ty, kteří přežili, nalezli záchranáři zcela dehydrované, podvyživené a dezorientované.

Pečovatelé nechali seniory napospas koronaviru Foto: Christinne Muschi, Reuters
V Kanadě utekl personál z pečovatelského domu, seniory nechali koronaviru napospas

Domov pro zhruba 150 klientů je považován za luxusní zařízení pro seniory. Za pobyt se tam měsíčně platí několik tisíc kanadských dolarů. Personál zmizel a o zhruba 130 lidí se neměl kdo postarat.

Když do domova dorazili zdravotníci, zjistili, že lidé leží bezvládně ve vlastních výkalech, jsou hladoví a dehydrovaní. Dva klienti domova zemřeli a leželi ve svých postelích, aniž by si toho někdo všiml. Pitvy u prvních zesnulých prokázaly, že klienti domova zemřeli na nemoc covid-19, kterou způsobil nový typ koronaviru Sars-CoV-2.

Předseda vlády Quebecu, Francois Legault oznámil, že začalo vyšetřování kvůli hrubé nedbalosti.

Kanada má zatím 32 412 potvrzených případů nákazy a 1346 mrtvých. V sobotu premiér Justin Trudeau oznámil, že Kanada a USA o dalších 30 dní prodloužily uzavírku společné hranice pro zbytné cesty kvůli koronavirové epidemii.  Nynější zákaz cestování z jedné země do druhé se nevztahuje na řidiče kamionů a Kanaďany, kteří část roku žijí v USA a vrací se do vlasti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků