Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Yara Nardi, Reuters

V Kanadě přibylo za den přes 1300 nakažených

Počet lidí nakažených koronavirem vzrostl v Kanadě za posledních 24 hodin o více než 1300 a překonal hranici 9000 lidí. Obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, přibylo od úterý 31. Celkem tak v zemi na onemocnění zemřelo již 105 lidí. Nejvíce nakažených nadále hlásí provincie Quebec, Ontario a Britská Kolumbie.

Ilustrační foto Foto: Yara Nardi, Reuters
V Kanadě přibylo za den přes 1300 nakažených

Kanadský premiér Justin Trudeau ve středu oznámil, že chce parlamentu předložit ke schválení další sérii opatření v boji proti hospodářským dopadům pandemie.

Místní média upozorňují, že zdaleka největší hrozbou bude pro kanadské hospodářství pokles ekonomiky sousedních Spojených států, které už mají přes 190 tisíc nakažených a více než 4100 obětí nemoci COVID-19.

Toronto ruší všechny akce

Kanadský stát, jednotlivé provincie i města přijaly už řadu opatření proti šíření nákazy. Největší kanadské město Toronto v úterý oznámilo, že se ruší všechny akce, které se měly konat do 30. června a vyžadují povolení města. Zákaz se netýká sportovních akcí, podle starosty Johna Toryho ale nebudou žádné festivaly a průvody včetně pochodu Pride Toronto.

Provincie Ontario, ve které Toronto leží, už dříve zakázala všechna shromáždění nad pět lidí. Neuvedla ale, do kdy bude zákaz platit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků