Hlavní obsah
Testování vzorku koronaviru Foto: Dado Ruvic, Reuters

Další čtyři nakažení koronavirem. Dítě mezi nimi není, opravilo se ministerstvo

Národní referenční laboratoř ve čtvrtek potvrdila další čtyři pozitivní výsledky vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již dříve, dva případy jsou zcela nové. Celkem je v ČR dvanáct potvrzených případů. Oznámilo to ministerstvo zdravotnictví.

Testování vzorku koronaviru Foto: Dado Ruvic, Reuters
Další čtyři nakažení koronavirem. Dítě mezi nimi není, opravilo se ministerstvo

Koronavirus se nově potvrdil u dvou mužů, jednoho Itala a jednoho Čecha. Původně ministerstvo uvedlo, že mezi nakaženými je také dítě z Prahy, které se s otcem na konci února vrátilo z Itálie, později ale úřad tuto informaci vzal zpět.

Platí, že nově nakažení jsou hospitalizováni v Nemocnici na Bulovce a hygienici dohledávají jejich kontakty.

Další dva případy jsou kontakty již nakažených osob. „V jednom případě se jedná o blízký rodinný kontakt prvního případu z Ústí nad Labem,” uvedla mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová.

Ve druhém případě jde o muže, který byl rodinným příslušníkem ženy z Prahy, u níž byl kontakt potvrzen ve středu. Také tito lidé byli hospitalizováni v Nemocnici na Bulovce.

Doposud bylo v ČR oficiálně vyšetřeno 407 osob.

Všechny doposud diagnostikované případy měly lehký či bezpříznakový průběh onemocnění.

Testování nově bude probíhat u všech pacientů, u nichž o tom rozhodne lékař či epidemiolog. Nebude již proto podmínkou, aby předtím pobývali v postiženém regionu, kterým je v Evropě sever Itálie. V některých krajích již zdravotníci k testování vyjíždějí za pacienty domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků