Hlavní obsah
Vylidněná stanice Waterloo v Londýně Foto: Dylan Martinez, Reuters

V Británii podlehl koronaviru vážně nemocný 45letý muž

Nejmladší britskou obětí koronaviru je 45letý Craig Ruston z Ketteringu. Byl mezi čtrnácti novými oběťmi viru ohlášenými ve Velké Británii v úterý. I on potvrzuje pravidlo, že nemoci podléhají především lidé, kteří trpí jinou vážnou nemocí, měl smrtelnou amyotrofickou laterální sklerózu (ALS) známou jako Lou Gehringova nemoc nebo onemocnění motoneuronu (MND).

Vylidněná stanice Waterloo v Londýně Foto: Dylan Martinez, Reuters
V Británii podlehl koronaviru vážně nemocný 45letý muž

Ruston byl znám tím, že psal blog o svém boji s MND, kterou u něj zjistili v červnu 2018. Touto nemocí trpěl i známý fyzik Stephen Hawking.

Jeho smrt oznámila v úterý jeho žena Sally: „Můj úžasný Craig odešel včera ráno v 6:20. Opravdu nám to zlomilo srdce.“

My Amazing Craig passed away yesterday morning at 6.20am. We are truly heartbroken. To those of you that knew Craig,...

Posted by Me and my MND on Tuesday, March 17, 2020

„Craig nebyl připraven odejít,“ dodala s tím, že boj s MND ještě neskončil, i když mu lékaři v roce 2018 řekli, že mu zbývají jen dva roky života. Postup nemoci se podařilo zpomalit.

Když byl hospitalizován a přemístěn na izolaci, rodina uvedla: „Craigovo přání bylo, věnovat po smrti jeho mozek do oxfordské banky mozků, aby byl použit pro výzkum nemoci MND. Udělal by všechno pro výzkum. Bohužel toto se už nemůže stát.“

Craig navrhoval boty pro firmy Dr Martens, Hunter Boots a Fred Perry,uvedly listy The Guardian a The Telegraph i televize SkyNews.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků