Hlavní obsah
U Zdi nářků může se může modlit pouze deset lidí. Foto: Ammar Awad, Reuters

U Zdi nářků jen deset lidí a žádné svatby. Izrael zpřísňuje opatření

Izrael opět zpřísnil opatření v boji proti šíření koronaviru Sars-CoV-2, píše agentura DPA s odvoláním na noční jednání kabinetu Benjamina Netanjahua. Vláda zakázala veřejné modlitby a svatby. U Zdi nářků se může modlit maximálně deset lidí a musí být od sebe vzdáleni alespoň dva metry.

U Zdi nářků může se může modlit pouze deset lidí. Foto: Ammar Awad, Reuters
U Zdi nářků jen deset lidí a žádné svatby. Izrael zpřísňuje opatření

Většina lidí by měla pracovat z domova, do zaměstnání by mělo chodit jen 15 procent lidí. Přísná opatření platí i na jednotlivých pracovištích. Před příchodem do práce si musí zaměstnanci změřit teplotu a vyplnit prohlášení, že netrpí žádnými příznaky koronavirové nákazy.

Lidé by měli setrvávat ve svých domovech. Na dodržování karantény dohlíží policisté a od úterý také 600 vojáků, kteří policii vypomáhají.

Od pondělí je v karanténě izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Koronavirem se nakazila jeho poradkyně pro otázky ultraortodoxní komunity Rivka Palušová. Její manžel je totiž s koronavirovou nákazou hospitalizovaný. Sedmdesátiletý Netanjahu měl první test negativní, přesto se odebral dobrovolně do domácí karantény.

Podle údajů tamějšího ministerstva zdravotnictví je v zemi 4831 lidí nakaženo Sars-CoV-2, opět se uzdravilo 163 infikovaných. Viru podlehlo 18 lidí.

Netanjahuova vláda schválila plán na pomoc izraelské ekonomice, na jeho uskutečnění vyčlenila 80 miliard šekelů (zhruba 540 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků