Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Kozelka, Právo

Česko má prvního vězně s koronavirem, údajně chtěl nákazu šířit

Ve Vazební věznici v Brně je první člověk, který má onemocnění covid-19. Je prvním případem z řad vězněných. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Neupřesnila věk ani pohlaví vězně. Na případ upozornil server irozhlas.cz, podle kterého tento člověk skončil ve vazbě z obavy, že bude nemoc úmyslně šířit.

Ilustrační foto Foto: Petr Kozelka, Právo
Česko má prvního vězně s koronavirem, údajně chtěl nákazu šířit

„Mohu potvrdit, že včera (ve středu) jsme přijali do vazby osobu, která má onemocnění covid-19," uvedla Kučerová. Podle ní je to první vězněný člověk s koronavirem. Nemocnice v bohunické věznici má na infekčním oddělení vyčleněno asi 20 lůžek pro vězně s koronavirem.

„S předstihem jsme nastavili řadu přísných protiepidemických opatření, díky kterým jsme do včerejšího dne neměli z řad vězněných osob žádnou nemocnou,” řekla Kučerová. Do věznice nesmí lidé s teplotou nad 38 stupňů, jsou také zakázané návštěvy.

Soud poslal člověka do vazby kvůli šíření nákazy koronavirem, chtěl tak zabránit dalšímu šíření. „12. května 2020 rozhodl Okresní soud v Novém Jičíně o vzetí do vazby obviněné osoby, která je ve věci trestně stíhána pro zločin šíření nakažlivé lidské nemoci,” cituje web soudce Miroslava Čaňu.

Podle serveru se dosud v ČR nakazilo 11 dozorců, z nich už se deset vyléčilo. Podle březnové statistiky bylo v českých věznicích kolem 21 000 vězňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků