Hlavní obsah
Rozlehlá a liduprázdná Golden Beach na východě ostrova. Foto: Profimedia.cz

Turisté z Česka nesmí kvůli koronaviru od pátku na Kypr

Kypr zařadil Českou republiku kvůli šíření koronaviru mezi rizikové země. Lidé, kteří v uplynulých 14 dnech pobývali v Česku, od pátku 18. září na Kypr nesmí. Týká se to i osob, které přes Česko pouze projížděly. O rozhodnutí vlády v Nikósii na webu informovalo české ministerstvo zahraničních věcí.

Rozlehlá a liduprázdná Golden Beach na východě ostrova. Foto: Profimedia.cz
Turisté z Česka nesmí kvůli koronaviru od pátku na Kypr

Výjimku ze zákazu překročit hranice budou mít například kyperští občané a jejich rodinní příslušníci nebo lidé s trvalým pobytem. Ti ale musejí po příletu povinně absolvovat test na covid-19 a nastoupit do dvoutýdenní karantény bez ohledu na to, zda měli test pozitivní, či negativní.

Kyperské ministerstvo zdravotnictví nově přeřadilo na základě epidemiologických dat Česko společně s Maďarskem na seznam zemí „kategorie C”, kde existuje nejvyšší riziko nákazy. V této kategorii jsou ze zemí EU například také Bulharsko, Francie, Chorvatsko, Španělsko či Nizozemsko.

Dosud patřila ČR do „kategorie B”. Při příjezdu ze zemí kategorie B se musejí cestovatelé na Kypru prokázat negativním testem na koronavirus.

Zařazení celého Česka mezi rizikové země od pátku 18. září ohlásilo také Slovensko. Omezení nebo povinné karantény či testy na covid-19 pro lidi z ČR nebo jen z Prahy platí také v Belgii, Británii, Dánsku, Estonsku, Finsku, Irsku, Maďarsku, Německu, Norsku, Slovinsku a Švýcarsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků