Hlavní obsah
Porušený zákaz ohledně nouzového stavu v Uherském Hradišti Foto: Policie ČR

Točil jsem pivo lidem na cestu, hájil hospodský zahrádku v nouzovém stavu

Až třímilionová pokuta hrozí za otevření zahrádky v době nouzového stavu provozovateli uherskohradišťské restaurace Krček. V minulém týdnu hlásala jeho tabule před restaurací, že má otevřenou zahrádku. Na ní pak policisté objevili asi dvacítku hostů, kteří tím porušili zákaz volného pohybu lidí, který vyhlásila vláda.

Porušený zákaz ohledně nouzového stavu v Uherském Hradišti Foto: Policie ČR
Točil jsem pivo lidem na cestu, hájil hospodský zahrádku v nouzovém stavu

Přestupku se dopustil také provozovatel dalšího restauračního zařízení, který sice nápoje a potraviny prodával přes okénko, ale umožnil lidem pobyt ve venkovní zahrádce, kterou provozoval.

Provozovatel pivnice Krček Martin Masařík se snažil v minulých dnech celou situaci vysvětlit na sociálních sítích.

„Do velké míry jde o nedorozumění. V této krizové situaci, kdy se vládní nařízení měnila velmi rychle, jsem byl pod tlakem. Bohužel jsem nedohlédl na to, aby cedule u pivnice Krček byla správně zformulována. Nápis na ní byl tím pádem zavádějící a dal se vysvětlit více způsoby. V mých provozovnách zaměstnávám osmdesát zaměstnanců a všichni jsme nervózní, co bude dál,“ uvedl Masařík.

V jeho pivnici byl i přes nařízení zájem o stravování s sebou a rozvoz hotových jídel. Podle nařízení bylo povoleno v omezeném režimu pokračovat v provozu.

„U provozoven, kde vaříme nebo jsou blízko obytných zón, jsem zpřístupnil výdajové okno, kde byla viditelně umístěna informační tabule s instrukcemi, že jídlo a pití je možné odebrat pouze s sebou. Obsluha také zákazníky poučila, že není povoleno se na místě zdržovat, zároveň vyzvala zákazníky k opuštění místa. Pokud se zde lidé zdržovali, bylo to na jejich vlastní odpovědnost,”

„Bohužel cedule s nápisem 'zahrádka otevřena' měla pouze informovat, že k výdejovému okénku lze přistoupit pouze přes bránu zahrádky. Jinak by se k výdejovému oknu nikdo nedostal ani by o tom nevěděl,“ dodal Masařík, který se nyní snaží poskytnout své kapacity k dopravě roušek nebo nákupu seniorům.

Tresty budou exemplární

Na omluvu majitele pivnice zareagoval kromě řady dalších lidí i starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS), jehož správní odbor se bude přestupky dvacítky lidí i provozovatele pivnice zabývat.

„To čepované pivo, které tam ti pánové popíjeli u stolů na zahrádce, dostali jako na cestu? A kde si ho měli vypít? V celém městě je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti s výjimkou zahrádek restaurací,“ komentoval Blaha, podle kterého je alespoň chvályhodná nabídka rozvozu.

„Na tom, co se stalo, to ale nic nezmění. Upozorňuji všechny s podobnými nápady, že je vyhlášen stav nouze. Tresty ukládané za podobné činy budou pochopitelně exemplární,“ dodal starosta Uherského Hradiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků