Hlavní obsah
Slovenský předseda vlády Peter Pellegrini Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Slovensko zavřelo hranice pro všechny cizince

Slovenský krizový štáb ve čtvrtek rozhodl, že v souvislosti s epidemií koronaviru od pátečního rána od 7 hodin uzavírá hranice.

Slovenský předseda vlády Peter Pellegrini Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Slovensko zavřelo hranice pro všechny cizince

„Na území Slovenské republiky budou vpuštěny jen osoby, které mají na Slovensku trvalý nebo přechodný pobyt,“ uvedl premiér Peter Pellegrini (Směr-sociální demokracie).

Uzávěrka hranic platí pro hranice s Českou republikou, Maďarskem, Rakouskem a Ukrajinou. „Hranice s Polskem zůstávají zatím otevřené,“ dodala ministryně vnitra Denisa Saková.

„Zavádíme 14denní povinnou domácí karanténu pro lidi, kteří mají trvalý pobyt na území Slovenské republiky a vracejí se ze zahraničí,“ dodala.

Jen potraviny, lékárny a drogerie

Slovensko od pátku uzavře školy a předškolská zařízení na 14 dní, bude zastavena mezinárodní letecká doprava, budou zavřena všechna aquacentra, zábavní parky a rekreační střediska včetně lyžařských.

„Budou zavřeny diskotéky. Otevřeny zůstanou restaurace a hotely. Bude zastavena mezinárodní vlaková a autobusová doprava přes území Slovenska,“ uvedl Pellegrini.

O víkendu budou uzavřena velká obchodní centra. Otevřeny zůstanou pouze prodejny potravin, drogerie a lékárny. Omezují se navíc úřední hodiny na úřadech na tři hodiny denně.

Podobně tvrdá opatření vyhlásila ve čtvrtek i česká vláda, už ve středu je oznámila také Itálie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků