Hlavní obsah
Albert Chambers opouští nemocnici. Foto: Profimedia.cz

Seznamte se s 99letým veteránem, kterému po překonání koronaviru tleskala celá nemocnice

Pozitivních příběhů není nikdy dost. Jeden takový se odehrál v nemocnici Tickhill Road na severu Anglie. Devětadevadesátiletý válečný veterán a bývalý válečný vězeň Albert Chambers se dokázal vyléčit z nákazy novým koronavirem a při opouštění nemocnice mu tleskala „ulička slávy”.

Albert Chambers opouští nemocnici. Foto: Profimedia.cz
Seznamte se s 99letým veteránem, kterému po překonání koronaviru tleskala celá nemocnice

Chambers byl před třemi týdny hospitalizován s poraněným zápěstím a v průběhu pobytu se u něj navíc projevily symptomy onemocnění covid-19. Následný test poté odhalil přítomnost koronaviru v těle seniora, informoval server CNN.

Muž, jenž v červenci oslaví sté narozeniny, však dokázal nástrahy zákeřné nemoci překonat a navzdory obavám rodiny mohl být z nemocnice propuštěn do domácí rekonvalescence.

The 99-Year-Old WWII Veteran Who Beat Coronavirus

99-year-old Albert survived three years in a prisoner of war camp during WWII, and now he’s beaten coronavirus 💪🏻👏🏻

Zveřejnil(a) LADbible dne Pátek 10. dubna 2020

„Všem moc děkuji, vážím si každé drobnosti, kterou pro mě zdravotníci udělali. Nemohu se cítit lépe,” poděkoval personálu Chambers, jenž po smrti manželky žije dvě desítky let sám.

Jak prozradil Chambersův 49letý vnuk Stephen Gater, jeho dědeček sloužil za druhé světové války v britské uniformě. Při bojích v severní Africe byl zraněn a tři roky strávil jako válečný vězeň v Německu. Po válce poté pracoval u královské stráže.

Při opouštění nemocnice si tak Chambers vysloužil „uličku slávy”, kdy mu personál nemocnice tleskal na rozloučenou. Návrat z nemocnice si nakonec díky vnukovi osladil oblíbeným tradičním anglickým dezertem trifle. „Musel jsem mu jeden dort přivézt. Vykouzlil mu úsměv na tváří,” dodal Gater.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků