Hlavní obsah
Ministryně práce Jana Maláčová a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Republika se uzavírá, ale ČSSD už slibuje tisícovku na dovolenou

Celá země je v nouzovém stavu, přibývá nakažených, velká část lidí je v domácích karanténách, zavírají se hranice, zakazuje se shromažďování, ale ČSSD už má náplast na dobu, až vše pomine. Každá rodina s dětmi by měla dostat příspěvek 1000 korun na dovolenou v tuzemsku.

Ministryně práce Jana Maláčová a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Republika se uzavírá, ale ČSSD už slibuje tisícovku na dovolenou

„Uvědomujeme si, že některé rodiny přijdou o část příjmů kvůli aktuální situaci a budou mít problém zaplatit si dovolenou. Příspěvek jim má pomoci v rekreaci na zotavenou, kterou ČSSD považuje za jedno ze základních práv zaměstnanců a prevenci onemocnění ze stresu,” vysvětluje poslanec ČSSD Ondřej Veselý.

ČSSD o návrhu informovala i na svém Facebooku, ale několik hodin po zveřejnění ho smazala. Novinky si udělaly screen příspěvku.

Screen facebookové stránky ČSSD

Foto: Novinky

Podle návrhu by peníze měly vyplácet úřady práce. Příspěvek bude proplacen na základě daňového dokladu vystaveného provozovatelem ubytovacího zařízení, kde bude potvrzen počet osob a počet přenocování.

Podle soc. dem. to pomůže nejen rodinám, ale zároveň to nastartuje ekonomiku rekreačních zařízení. To není rozhazování, to je investice,” pyšnili se sociální demokraté nápadem na Facebooku.

Nouzový stav v ČR

Foto: Martin Havelka, Novinky

Jen na dovolenou v Česku

Podpora by měla mířit ale pouze na dovolenou v tuzemsku. „V důsledku šíření viru je nejbezpečnější trávení dovolené v letošním roce na území ČR, a právě tato podpora může řadu Čechů přesvědčit, aby letošní dovolenou strávili v tuzemsku,” pokračuje dále předseda strany Jan Hamáček.

Peníze by podle ČSSD měly pomoct i ubytovacím zařízením zařízení, a poskytovatelům služeb v cestovním ruchu by měly pomoct překlenout letošní sezónu, aby nebyli v takové ztrátě. „Jedná se tak o jakési šrotovné pro oblast ubytovacích služeb,” vysvětluje Veselý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků